Kadınlar seksi nasıl yaşıyor ?

  Sağlık ve Yaşam    28 Mart 2019
Yorum Yok

Kadınlar seksi nasıl yaşıyor ?

Oral seks bir kişinin cinsel organlarıyla öteki kişinin ağzı arasındaki temasla olan ilişkidir.

Ağız ve cinsel organlar vücudun kolayca uyarılabilen erojenik bölgeleridir.Ve bağlantı haline geçmeleri de kişilere zevk verir.Bütün memelilerde karşısında cinslerin birbirlerini ağız aracılığıyla uyarması vardır denilebilinir.(örneğin erkek köpeğin dişinin vajenini koklaması ve yalaması gibi,atlardada erkeğin çiftleşmeden önce dişinin vajenini yalayarak dişiyi ilişkiye hazırlanmış ülkü getirdiği görülür )

Niçin oral seks
Ağızın ve cinsel organların alıngan erojen bölgeler olması,ve birbirlerine verdikleri uyarının ve zevkin yoğun olması bu buluşmayı kaçınılmaz yapmaktadır.

En önemli avantajlarından bir taneside gebeliğe neden olmaması yüzünden çiftler göre rahatlıkla kullanılmaktadır.

Bakireliğin kayda değer olduğu toplumlarda bu yolla bakirelik korunmuş olmaktadır.

Erkek te ya da bayan da kendi cinsel organını partnerinin ağzında görmekte bir tutku yaratmaktadır.

Kadının erkek cinsel organını ağzıyla uyarması:
Felliato; latinca fellare (emmek) fiilinden türemiştir.Erkek cinsel organlarını yalamak,emmek,öpmek anlamında kullanılır.
Erkeklerin tamamına yakını penislerinin emilmesinden ve bu şekilde boşalmaktan hoşlanırlar.Kadınların bir kısmıda partnerlerini bu şekilde uyarmaktan ve boşaltmaktan hoşlanır. Bayan erkeğini ağzıyla uyarırken başlıca onun nasıl hoşlandığını sorar veya yaptığı hareketlere uyarı ederek hangilerinden daha pozitif müsamaha aldığına uyarı ederek kendini yönlendirir.Aynı zamanda ellerinide penis etrafına sararak daha fazla uyarı sağlayabilir .Dikkat edilmesi gereken dişlerin penise acı veya hasar vermemesidir.Kadın partnerini bu şekilde boşaltabilir veya tatmin edici dikkat sağladıktan sonra cinsel ilişkinin başka biçimlerien geçebilirler. Bayan isterse erkeğin spermlerini yutabilir, erkekler bundan fantastik psikolojik haz duyarlar , sperm yutmakla gebe kalınmaz . Adi koşullarda dinç bir erkekte sperm hastalık taşımaz.

Kadında veya erkekte bulaşıcı bir rahatsızlık varsa bu oral seks esnasında bulaşabilir.

Erkeğin kadın cinsel organını ağzıyla uyarması:
Cunnilingus; latince cunnus – vulva(kadın da vajen dudakları) ve lingere:yalamak anlamındadır.Erkeğin kadın cinsel organlarını yalaması ve emmesi anlamında kullanılır .Kadının özellikle klitorisi öpmeye,yalamaya ve emmeye aşırı derecede duyarlıdır.Erkek kadının vajen girişini,vajen dudaklarını,klitorisi yalayarak onu uyarır,cinsel birleşmeye hazırlar veya bu şekilde boşaltabilir ,ya da ilişki öncesi birkaç kere bu şekilde boşaltarak daha sonra ilişkiye girebilirler.Cinsel ilişkide erkeğin kadın boşalmadan boşaldığı durumlarda kadını bu şekilde boşaltabilir.ve erkek sertliğini kaybedip ilişkiye devam edemediği zamanlarda kadını bu şekilde rahatlatabilir.

Erkekte kadının nasıl hoşlandığını sorabilir ve ona göre yönlenebilir yine uyarı edilmesi gereken nokta dişlerin kadına hasar vermemesidir.
Vajene hava üflemek gibi şeylerede kadına sancı ya da acı verebilir. Uyarı sırasında kadının vajeninde ıslanma artmakta vajenden sallgılana sıvılar dışarı dürüst gelmektedir, normalde bunlar zararsız ve mikrop taşımayan sıvılardır ve erkeğe yutması halinde zeka hasar vermeze (eğer bir enfeksiyon yoksa)
Oral seks öncesi kadını vajen daha temiz olsun diye vajen içinin sabunla yıkaması vajene zarar verebilir kayganlaşmayı zorlaştırır.

Adi yani akıntısı olmayan bir kadının kendine has bir vajen kokusu vardır, bu kokuya ”kasolet” adı verilir ve bu koku erkeklere albenili ve cinsel uyarıcı gelir, bazı kadınlarsa tam tersini düşünür, erkeğin bundan rahatsız olacağı fikrine kapılırlar , bu boşboğaz ve gereksiz bir endişedir.Yapılmaması gereken bir şeyde o kısımlara sprey sıkmak veya parfüm sürmektir, ayrıca oranın yapısını bozar hem de erkeğe acı bir tat verir.

Vajene bir şey sokulmadan yapılan oral seks bakirelerde kızlık zarına zarar vermez.

Her aydaki hamile kadına da oral seks yapmanın ne bebeğe nede çiftlere zararı yoktur, eğer düşük veya heyecanın doktor kadar yasaklandığı özel bir koşul yahut tabiiki.

Kişiler oral sekste birbirlerine daha pozitif zevk veren pozisyonları bulup geliştirebilirler.

4 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: