Jack Ma, Alibaba’ya Bir Rock Yıldızı Gibi Veda Etti

  Güncel Haberler    11 Eylül 2019
Yorum Yok

Alibaba’nın kurucu ve İcra Heyeti Yöneticisi Jack Ma, emekliye ayrılacağını geçen sene açıklamıştı. 80.000 kişilik stadyumda yapılan merasimle Jack Ma, resmi olarak emekliye ayrıldı. Merasime binlerce insan katıldı. 

Merasim sırasında Jack Ma, taktığı peruk ve boynuna astığı gitar ile adeta bir rock yıldızı havasındaydı. Şirketin gayri değerli başkanları de deri ceketleri ile Ma’yı yalnız bırakmadılar. Jack Ma ve Alibaba başkanları 4 saat süren aktiflikte Çin’in tanınan müziklerini seslendirdiler.

Alibaba başkanlarının şovunun yanında, dans şovları ve Çin’in klâsik kostümleri ile performanslar da gerçekleştirildi.

Alibaba, 1999 yılında Jack Ma tarafından kuruldu. Alibaba’nın bugünkü piyasa pahası 460 milyar dolar civarında. Şirket, e-ticaret faaliyetinin yanında, çevrimiçi bankacılık, bulut hizmeti üzere bir çok sahada faaliyet yürütüyor. Şirketin bu büyüme sürecinde Jack Ma’nın da serveti 40 milyar dolar civarına vardı. 

Jack Ma, geçtiğimiz sene Alibaba’dan emekli olacağını açıklarken, bu ayrılmanın kademeli olacağını söylemişti. Şirketin başkanlığından ayrılan Ma, idare şurası üyeliğinden gelecek sene yapılacak umumî konseyde ayrılacak. 

Hangzhou Olimpiyat Spor Merkezi’nde yapılan Jack Ma’nın emeklilik merasimine yaklaşık 80.000 kişi katıldı.

5 okunma

Etiketler : ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.