İstanbul’da kar alarmı

  Sağlık ve Yaşam    14 Ocak 2019
Yorum Yok

İstanbul'da kar alarmı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilere göre İstanbul’da bugün sabah saatlerinden itibaren sıcaklıklar düşecek, kentte karla karışık yağmur görülecek.  

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Felaket Koordinasyon Merkezi’nden (AKOM) yapılan açıklamada, akşam saatlerinden itibaren il genelinde aralıklarla kaslı yağmur görüleceği bildirildi. Kentte sabah saatlerinden itibaren sıcaklıklar kent merkezinde 4 dereceye, yüksek bölgelerde ise 0 dereceye kadar gerileyecek. Sıcaklıkların düşmesiyle birlikte yağışın, karla girift yağmur ve yüksek bölgelerde kar biçiminde olması bekleniyor. Bilhassa İstanbul’un kuzey ve doğu bölgelerinde perşembe sabahtan saatlerine değin hafif şekilde etkili olması beklenen kar yağışının, şehir merkezinde 1-2 santimetre, yüksek bölgelerde ise 3-5 santimetre örtü bırakması öngörülüyor.


 Meteorolojik dikkat doğrultusunda AKOM yönetiminde Yol Bakım ve Altyapılar Koordinasyon Daire Başkanlığı’na bağlı 7 bin 83 personel, bin 357 vasıta, 53 vinç-kurtarıcı, köy yolları için 147 traktör vatandaşların hava koşullarına yan sorun yaşamaması için teyakkuzda bekliyor. 

ANKARA İÇİN KAR VE DON UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün Ankara’da kuvvetli kar yağışı ve buzlanma için uyarıda bulundu. Meteoroloji’den yapılan açıklamaya kadar, Ankara’da bugün yağmur şeklinde başlayacak yağışın akşam saatlerine dürüst kara dönüşeceği ve çarşamba sabah saatlerine değin etkili olacağı tahmin ediliyor.

7 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.