Blog

İstanbul’da 120 gün trafik çilesi

  Blog    8 Ocak 2019
Yorum Yok

İstanbul'da 120 gün trafik çilesi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya tarafından, iskele kurularak başlanacak felaket çalışmaları, trafiğin etkilenmemesi için 00.00 ile 06.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.
D-100 Karayolu’nun bu kesiminde vasıta geçişleri, gece şeritler daraltılarak ve kontrollü olarak verilecek. Gündüz saatlerinde trafik, adi şekilde kendi güzergahında akacak.
Çalışmalar sırasında araçların alternatif olarak D-100 Okmeydanı’ndaki Keskingil Caddesi daha alçak geçidi ile D-100 Çağlayan’daki Gürsel Mahallesi daha aşağı geçidini kullanması gerekiyor.
Kağıthane-Talatpaşa Mahallesi ile Şişli-Kaptanpaşa Mahallesi aralarında yayalara ait ve vasıta erişimini karşılayan Talatpaşa Köprüsü’nün ayaklarının yolu daraltması sebebiyle D-100 üstünde 3 şeride düşen yolun 4 şeride çıkartılabilmesi için Talatpaşa Köprüsü yıkılarak, bitmiş yapı edilecek.
Belediye, PERPA binası önündeki Talatpaşa Köprüsü’nün yıkılarak tekrar inşa edilmesi sırasında metrobüs istasyonlarına yayalara ait erişiminin aksamaması için Kağıthane-Talatpaşa Mahallesi ile Şişli-Kaptanpaşa Mahallesi aralarında geçici yaya üst geçidi yapı etti.
Köprünün yenilenmesiyle bu noktada D-100 Karayolu 3 şeritten 4 şeride çıkarken, yaya erişimleri baştan düzenlenerek yolu genişlikleri artırılacak ve engellilere de uygun ışık halkası getirilecek.
120 günde tamamlanacak araştırmalar sırasında köprü araç trafiğine kapalı olacak.
 

22 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.