İstanbul’a kar geliyor

  Sağlık ve Yaşam    7 Ocak 2019
Yorum Yok

İstanbul'a kar geliyor

İstanbul’da halen sağanak olarak görülen yağışların akşam saatlerinde kuvvetini artıracağı, yarın ise ilin batısında yer yer karla girift yağmur ve kar biçiminde olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İstanbul’da hafif olarak görülen sağanak, bu akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenerek, yarın akşam saatlerine dek kuzey yönlerden adaleli rüzgar ve fırtınayla metrekareye 24 saatte 30-50 kilogram yağış bırakacak.

Yağışların yarın Avrupa yakasının yüksek kesimleriyle kentin batısında yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı varsayım ediliyor.

Kuvvetli yağışla fırtınanın meydana getirebileceği su baskını, sel, ulaşımda aksamalar, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşısında titiz ve titiz olunması gerekiyor.

öte taraftan Marmara’nın batısındaki yağışların bugün akşam saatlerinden sonradan Edirne, Kırklareli, Çanakkale ve Tekirdağ çevrelerinde karla girift yağmur ve kar yağışına dönmesi bekleniyor. Yarın akşam saatlerine kadar yer yer 3-8 santimetre, Tekirdağ’ın batısıyla, Çanakkale’nin doğu kesimlerinde 10-20 santimetre civarında örtü bırakması beklenen karın oluşturabileceği olumsuzluklara aleyhinde dikkatli ve titiz olunması istendi.

28 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.