İşkenceci Murat akıl hastanesine sevk edildi

  Sağlık ve Yaşam    15 Ocak 2019
Yorum Yok

İşkenceci Murat akıl hastanesine sevk edildi

Televizyonda yayınlanan bir müsabaka programından diskalifiye olan Murat Özdemir’in, sosyal medya hesabından paylaştığı bir papağana gaddarlık görüntüleri büyük tepki çekti. Sosyal medyada infial yaratan görüntüler üstüne çok sayıda kullanıcı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün hesabını etiketleyerek şikayette bulundu. Hayvan severler Murat Özdemir’e tepki için Beşiktaş’taki evine gitti. Bu sırada harekete geçen polis, Murat Özdemir’i evinde gözaltına alındı. Papağana da el konularak muhafaza altına alındı. Özdemir’in Beşiktaş asayiş Ofis Amirliği’ndeki işlemleri sürerken sağlık kontrolü için Kağıthane Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde Murat Özdemir, eline aldığı bir papağana acımasızlık yaparken görülüyor. Özdemir, eline aldığı papağanın boğazını sıkıyor.

POLİS MERKEZİ’NE GİRERKEN ‘ACUN’ DİYE BAĞIRDI

Sıhhat kontrolünün ardından tekrar Beşiktaş Asayiş Ofis Amirliği’ne getirilen Özdemir, polis aracından indirildiği sırada ‘Acun’ diye bağırdı. 

ADLİYEYE GETİRİLDİ

Sosyal medya hesabından papağana yaptığı zulüm videosunu paylaştıktan sonra büyük tepki gören Murat Özdemir adliyeye getirildi. Basın mensuplarının soruları üstüne “Elimi ısırdı. Ben bir şey yapmadımö diyen Özdemir’in, emniyetteki ifadesinde de  “Içki aldım, ne yaptığımı bilmiyorum” dediği öğrenildi.

Televizyonda yayınlanan bir müsabaka programıyla bilinen Murat Özdemir, papağanına yaptığı işkence videosunu sosyal medya hesabından paylaşınca büyük tepki fark etti.  Dün akşam saatlerinde gözaltına alınarak Beşiktaş Asayiş Ofis Amirliği’ne getirilen Özdemir,  burada yapılan işlemlerinin ardındaki sabahtan saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Yargı Sarayı’na sevkedildi. Zıt kelepçeli olarak adliye binasına getirilen Özdemir, basın mensuplarının soruları üstüne “Elimi ısırdı. Ben bir şey yapmadımö dedi. Özdemir, sorgusu yapılmak üzere savcılığa götürüldü. 

ALKOL ALDIM NE YAPTIĞIMI BİLMİYORUM

Geceyi Beşiktaş Asayiş Ofis Amirliği’nde geçiren Murat Özdemir’in  “Katıldığım yarışmada hileli yere diskalifiye edildim. sonradan kendimi toparlayamadım. Psikolojim bozuldu. Dün de alkol aldım. Onun da etkisiyle ne yaptığımı bilmiyorum” dediği öğrenildi. 

AKIL HASTANESİNE SEVKEDİLDİ

Sosyal medya hesabından papağana yaptığı işkence videosunu paylaştıktan sonradan büyük tepki görebilen Murat Özdemir zihin hastanesine sevkedildi.

Televizyonda yayınlanan bir müsabaka programıyla belli Murat Özdemir, papağanına yaptığı acımasızlık videosunu sosyal ağ hesabından paylaşınca büyük tepki fark etti.  Dün akşam saatlerinde gözaltına alınarak Beşiktaş Asayiş Büro Amirliği’ne getirilen Özdemir,  burada yapılan işlemlerinin arkasından sabahtan saatlerinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevkedildi. Ters kelepçeli olarak adliye binasına getirilen Özdemir’e “hayvana eziyetten” işlem yapıldı ve hafıza hastanesine sevk edilmesine karar verildi.

TARIM VE ORMAN BAKANI TWİTTER’DAN DUYURDU

Konu ile ilgili bir yorumlama da Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den geldi. Resmi Twitter hesabından bir izah etme yapan Pakdemirli, bakanlık olarak kabahat duyurusunda bulunacaklarını söyleyerek, “Toplumda infial uyandıran ve vicdanlarımızı derinden sarsan videoyu üzüntüyle izledim. İlgili şahıs hakkında Bakanlık olarak suç duyurusunda bulunulması için açıklamalar verdim. Ayrıca baskı gören papağanın tehlikesiz bir ortama alınması için de Bakanlık olarak girişimlere başladık”  dedi. 

ÖMÜR GEDİK VE HAYVANSEVERLER KARAKOLUN ÖNÜNE GELDİ

Murat Özdemir’in gözaltına alındığı Beşiktaş Asayiş Ofis Amirliği önüne hayvan severlerle birlikte sanatkâr Ömür Gedik de geldi. Gedik, Özdemir için “Böyle bir insanın sokakta dolaşmaması geriyor” dedi.   Gedik yaptığı açıklamada, “Böyle bir insanın sokakta dolaşması, çoluğunun çocuğunun kızının, eşinin yanında gitmesi de tehlikeli. İnsanla millet diyorlar ya hani, benim için şimdi şurada yer alan papağan paha biçilmez. Bunun gerçekte sokakta dolaşmaması lüzumlu. Hem zulüm ettiği papağanın bacağı kırık, Papağan zaten birini gördüğü süre bağırıyor. Bundan Böyle nasıl bir zulüm gördüyse? Yasaklı bir ırk zaten, evinde bile bulundurmaması gerekli. Bir tane de kedisi olduğunu öğrendik. Kedisi de zaten kesintisiz kaçıyormuş.  televizyon programında meşhur olması bile fazla acı. Keşke bu ahali televizyona çıkarılırken çözümleme yapılsa. Kimleri meşhur yaptığımız ,kimlerin daha da ünlü elde etmek için hayvanlara ya da insanlara eziyetler ettiğini düşünerek insanları televizyona çıkarsak. Umarım savcılık dürüst karar verir ve dışarı çıkmaz. Yarın baştan evine, kedisine, kızının yada eşinin yanında dönmez. Papağana büyük ihtimalle el konulacak. Bu olay bu raddeye getirilmemeliydi. Adamın us sağlığının yerinde olmadığı açıkça ortada. Ya bir hayvana yapacaktı. Ya bir çocuğa yapacaktı. ya da bir kadına yapacaktı. Maalesef zaten defalarca hayvanlarla başlıyorlar. İnşallah adalet yerini bulur bu adam içeride cezasını çeker. İçeride verdiği ifadede, benim proteine ihtiyacım var. Getirin o kuşu kızartıp yiyeceğim diyormuş. Hala saçmalıyor” dedi. 

MURAT ÖZDEMİR’İN CEFA YAPTIĞI PAPAĞAN TEDAVI ALTINA ALINDI

Murat Özdemir’in acımasızlık yaptığı papağan çare altına alındı.

Gözaltına alınan Murat Özdemir’in çektiği videodaki papağan yetkililer göre teslim alındı.

Veterinere götürülen papağan tedavi altına alındı. Papağanın sıhhat durumunun iyi olduğu öğrenildi.

İşkenceci Murat Özdemir önce salındı, daha sonra gözaltına alındı

 

1 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: