Blog

İnsanın en meşgul olduğu yaş belirlendi

  Blog    3 Ocak 2019
Yorum Yok

İnsanın en meşgul olduğu yaş belirlendi

Araştırmaya kadar, 33 yaşında yapılacak pek fazla meslek var fakat, uyku saatleri adamakıllı kısalıyor. Araştırmaya katılan 33 yaşındaki bireylerin üçte biri günde ortalama sadece beş saat uyuyabildiklerini söylerken, üçte ikisi haftada 38 saatten fazla zamanı ofiste geçirdiğini belirtti.

Yüzde 60, her şeye vakit ayırabilmek için işle ilgili ve sosyal hayata dair randevularını iki defa planlamak zorunda kaldıklarını söylüyor. Zira aile ve iş kesintisiz çakışıyor, 33 yaşındakilere sevdikleri bir şeyi olabilmek için sadece bir saat kalıyor.

Hotmail tarafından yapılan araştırmaya katılan her beş kişiden biri, fazla meşgul oldukları için dışarı çıkıp sosyalleşmeye vakit ayıramadıklarını belirtiyor. Yüzde 56 eve kesintisiz iş getiriyor. Ankete katılan 33 yaşındaki kadınların yüzde 90’ı, benzer yaştaki erkeklerden daha yoğun olduklarını düşünüyor.

Kadınların iş yoğunluğu kariyerlerinde ilerlemeleri, evlenmeleri ve bir aile kurmalarıyla birlikte artıyor. Hayatın kolaylaştığı yaş ise 55 olarak belirlendi. Bu yaşta bundan böyle kariyerin zirvesine ulaşıldığı ve çocukların da kendi başlarının çaresine bakacak yaşa geldiği düşünülüyor. Bu yaştaki birey, her gün sıradan bir saat 23 dakikayı yalnızca kendine ayırabilecek duruma geliyor. Bu yaştakiler ofiste haftada ortalama 30 saat harcıyor. Yarısından azı eve iş getiriyor.

19 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.