İmar Barışı’nda 10 milyar TL’lik beklenti

  Güncel Haberler    16 Ocak 2019
Yorum Yok

İmar Barışı'nda 10 milyar TL'lik beklenti

Bakan Albayrak, Twitter hesabında yaptığı açıklamada “GYODER tarafından yapılan alıştırma, ev sektörünün ilk 9 ayda yaptığı 1 milyon ev satışı ile 2017 yılındakine yakın bir performans sergilediğini ortaya koyuyor” dedi.

Define ve Maliye Bakanı Patent Albayrak, İmar Barışı’nda beklentilerden 4 milyar lira pozitif kazanç elde edileceğini söyledi. Bakan Albayrak, Twitter hesabından dün akşam yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ekonomi politikaları açısından pozitif bir haftayı tamamladığını kaydetti.

10 MİLYAR TL’Yİ BULACAK

Albayrak “Bütçe gelirlerimiz, Yeni Ekonomi Programı (YEP) beklentilerimizden de iyi seyrediyor. 630,5 milyar lira olarak öngörülen ödenti gelirlerimize ilişkin gerçekleşme beklentimiz benzer şekilde sürüyor. 119,1 milyar liralık ücret dışı kazanç hedefinin de bir miktar üstüne çıkacağız. Bedelli askerlikte 9 milyar liralık beklentimizin 500 milyon lira, imar barışında 6 milyar liralık beklentimizin 4 milyar lira üzerinde gerçekleşme olacağını tahmin ediyoruz”.

BAŞVURULAR 8 HAZİRAN’DA BAŞLAMIŞTI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca, vatandaşın devletle tartışmalı durumunun ortadan kaldırılması, imara tutarsız, ruhsatsız ya da ruhsat eklerine aykırı yapıların tescil altına alınması yoluyla bu yapılara meşruluk kazandırılması hedeflenen “imar barışı” düzenlemesine başvurular 8 Haziran’da başlamıştı. Düzenleme zarfında, uygulama süresi yıl sonuna kadar uzatılmıştı. İmar barışından faydalanan birey sayısı ise 8 milyon 600 bini aşmış durumda.

12 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.