İlgezdilerin terör aşkı

  Güncel Haberler    22 Mart 2019
Yorum Yok

İlgezdilerin terör aşkı

CHP-İYİ Parti ittifakının terör örgütleri ile bağlantısı iyice ortalara saçıldı. İçişleri Bakanlığı’nın kanunsuzluk soruşturması ardından görevden alınan tepkilere rağmen CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu kadar baştan Ataşehir Belediye Başkan adayı gösterilen Battal İlgezdi’nin ekibine terör gölgesi düştü.

 

 

2 ÖRGÜTLE BAĞLANTILI

İlgezdi’nin belediye meclis üyeliği için aday gösterdiği Tuğba Dönmez’in ayrıca terör örgütü PKK/KCK ayrıca de MLKP ile benzer olduğu ortaya çıktı. 31 yaşındaki Dönmez, 2007’de MLKP’nin sözde gençlik derneği SGDF içesinde faaliyetlere katıldı. 2015’te PKK/KCK göre İstanbul Beyoğlu’nda gerçekleştirilen güya mahalle toplantılarına katılan Dönmez, 2016 yılında da boş durmadı.

 

 

KARDEŞİ DE DAĞ KADROSUNDA

2016’da Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yürütülen hendek operasyonlarını protesto etmek için Diyarbakır’a giden Dönmez, Türk askerine kurşun sıkan teröristlere yardım oldu. Terör örgütleri ile irtibatını devam ettiren Dönmez, PKK’nın siyasi uzantılarının bu sene düzen ettiği Halkların Demokratik Kongresi 9. Bayan Genel Kongresi’nde de yer aldı. Dönmez’in kardeşi Agit Dönmez de PKK’nın dağ kadrosundan faaliyet gösterirken 2015’te teslim oldu.

TERÖRİST İÇİN GÖZYAŞI

Hakkında yürütülen kanunsuzluk soruşturması ardından kendisi ve yakınları namına belirtilen onlarca daire ve rezidans olduğu bahis edilen Battal İlgezdi’nin milletvekili eşi Gamze İlgezdi’nin ismi de daha önce terör örgütleri ile anıldı. Gamze İlgezdi 19 Kasım 2015’de PKK/PYD’li terörist Aziz Güler’in cenazesine katılmıştı. İlgezdi terörist için gözyaşı dökmeyi de dikkatsizlik etmemişti.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
16 okunma  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.