Hülya Avşar: Boşanmaların yoğun olduğu dönemde…

  Güncel Haberler    25 Mart 2019
Yorum Yok

Hülya Avşar: Boşanmaların yoğun olduğu dönemde...

Hülya Avşar: Boşanmaların yoğun olduğu dönemde... - Magazin haberleri

Karşılaşmanın gerisinde DHA’ya açıklamalarda yer alan Cengiz Durmuş, Yürek Vakfı için düzenlenen organizasyonda Hülya Avşar ile bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti aktararak, “Çok maç, turnuva oynadık fakat bugün fazla anlamlıydı. Hülya Avşar, tenisin en çok aşina ismi. Tenise çok büyük layık katmış, sempati uyandırıp, sevdirmiş birisi. Kendisiyle oynamanın keyfini yaşadık. Tenis rekabetten keyif alabilmek, dostluğu, arkadaşlığı geliştirebilmek, kibir duyabilmek ve her şeyden önemlisi çevresel, kültürel anlamda, adalet hukuk ve adalet anlamında her bireyin yapması gerektiğini düşündüğüm bir branş. Bugün fazla manalı bir turnuva oynadık, Hülya Hanım böyle sosyal sorumluluk projelerinde enerjisiyle çok güzel şeyler yaptı. Bugün de Kalp Vakfı’nın düzenlemiş olduğu turnuvaya bizimle birlikte katıldı. Onun için de keza teşekkür ediyorum” dedi.

Hülya Avşar: Boşanmaların yoğun olduğu dönemde... - Magazin haberleri

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Tesisleri’nde kalan öğrencilerin tenisle tanışması tenis sporunun yaygınlaşması namına ‘KYK Gençleri Kortta’ isimli bir proje başlattıklarını söyleyen Başkan Durmuş, “Bizim hedefimiz Türkiye’de herkesin tenis oynayabilmesi. Tenisin faydalarını fazla kere anlattık. Doğal olarak her çocuğumuz her sokakta, mahallede, ilçede tenis oynamalı. Bu açıdan KYK’ların bizim için fazla manâlı bir yeri var. Oralarda 700 bin kişi var. Onlar geleceğin anne, babaları, çocuk yetiştiricileri. Onun için tenisi tanımaları, tenisi öğrenmeleri ve gittikleri yerlerde Türkiye’nin neresinde olursa olsun öğretmen olacak, meslek adamı olacak lakin tenisi defalarca oynayıp, çocuklarına da oynatacak. Bu tenis için çok büyük bir kazanç. Toplum için de umarım böylece olur” diye konuştu.

Hülya Avşar: Boşanmaların yoğun olduğu dönemde... - Magazin haberleri

Çocukların aileleriyle birlikte spora yönlendirmeleri gerektiğine dikkati çeken Hülya Avşar, “Bilhassa boşanmaların çok yoğun olduğu dönemde aile tenisini düzenlemek istiyorum. Anne, baba ve çocuklar her zaman bir arada hafta sonları birlikte tenis oynasınlar. Aile içindeki bağları da desteklemek adına çok hoş bir şey olduğunu düşünüyorum. Anne, baba ve çocuklar bir arada 1 saat tenis oynayıp, gülüp eğleniyorlar. Hafta sonların yapacak bir şey bulamıyorlar. Baba bir yere gidiyor, anne oturuyor. Başkanımız da buradayken bunu bir proje haline getirirsek çok yardımsever olabilir. Tenis ile ilgili tekrar var olmaya hazırım. Spora ben 6 yaşında yüzmeyle başladım. Lisanslı bir yüzücüydüm oradan daima devam etti. Bu demektir ama önce sporcuyum ardından sanatçıyım. Spor benim için daima yeniden var olan bir şey. Sporun iş hayatıma bile büyük katkısı var. Sahada aldığınız kararlar, sakin olmak, ani hareketlerde bulunmamak gibi bunların tümü aslında meslek hayatında da çok yararlı oluyor. Benim sakinliğim çok şey kazandırıyor. Tüm ailelerin çocukları için yapabileceği en hoş şey konuşmaya başladıkları anda spora vermeleri. Hülya Cup’ın da 40’ıncısı yapacağız. Hangi ile eşit gelecek bütün bilmiyoruz Ankara’ya eşit getirmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Hülya Avşar: Boşanmaların yoğun olduğu dönemde... - Magazin haberleriHülya Avşar: Boşanmaların yoğun olduğu dönemde... - Magazin haberleri

24 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.