Hulki Kara’dan ‘Dijital faktoring’ müjdesi

  Kredi - Borsa    9 Ocak 2019
Yorum Yok

Hulki Kara’dan ‘Dijital faktoring’ müjdesi

Inşa Kredi Leasing, Kredi Garanti Fonu (KGF) ile işbirliği kapsamında KOBİ’lere yardım olan ilk leasing firması oldu. 2016 yıl sonunda sektörde kesintisiz 8 yıldır lider olan Yapı Kredi Leasing, KGF ile gerçekleştirilen işbirliği ile sektördeki öncü rolünü de sürdürmüş oldu.

Bambaşka sektörlerdeki tüm KOBİ’lerin ve ticari firmaların ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan Inşa Kredi Leasing’in, KGF işbirliği kapsamında kefalet desteğinden, KGF koşullarını karşılayan tüm firmalar yararlanabiliyor. Makina yatırımlarını para sağlamak, Ar-Ge yatırımlarıyla rekabet gücünü artırmak, yeni iş düzenlemek ve yatırım kredisi uygulamak isteyen işletmeler, Yapı Kredi Leasing yoluyla KGF teminatına başvurabiliyor ve ihtiyacı olan finansmana rahatlıkla ulaşabiliyor.

KGF’nin ekonominin lokomotifi olan KOBİ’leri ve ticari firmaları desteklemede manâlı bir yere sahip olduğunu düşündüklerini bildiren Yapı Kredi Leasing Genel Müdürü Fatih Torun, minik ve orta büyüklükteki işletmelere KGF kefaleti ile kolay finansmana ulaşım imkanı sağlayacaklarını söyledi. Torun sözlerine şu şekilde devam etti:

“Üretimi destekleme, ülke ekonomisinin büyümesine, istihdam yaratmaya muavin olacak alanlarda öncü olma hedefine KGF işbirliğiyle çok manâlı bir adım atmış olduk. Leasing sektöründe de teknolojik altyapımız ve çabuk süreçlerimiz ile KGF kredisini birincil kullandıran kurum ünvanını taşıyoruz. Sektörün sürekli 8 yıldır lideri olarak hedefimiz az önce leasingi bilmeyen veya hiç kullanmayan firmalara da leasingi tanıtmak. Bu konuda da sektörümüzü büyütecek çok manâlı işlere de imzamızı atıyoruz” dedi.

27 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.