Halkbank’ta GMY Eryılmaz görevden ayrıldı

  Kredi - Borsa    5 Ocak 2019
Yorum Yok

Halkbank’ta GMY Eryılmaz görevden ayrıldı

Halkbank’ta bir hafta arayla üst yönetimde ikinci ayrılık yaşandı. Geçtiğimiz hafta sonu KOBİ ve Esnaf Bankacılığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levend Torusdağ emeklilik sebebiyle görevinden ayrılmıştı. Bugün de Genel Müdür Yardımcısı Hakan Eryılmaz’ın görevden ayrıldığı öğrenildi. Eryılmaz, bankada Define Yönetimi ve Uluslararası Bankacılık’tan sorumlu isimdi.

KAP’A AÇIKLAMA

Halkbank kadar Kamuyu Işıklandırma Platformunda (KAP) yapılan açıklamada, “Bankamız Hazine Yönetimi ve Milletlerarası Bankacılıktan sorumluluk sahibi Genel Müdür Yardımcısı Sayın Hakan Eryılmaz görevinden ayrılmıştır.” ifadelerine yer verildi.
 
Hakan Eryılmaz kimdir?

1972 yılında  Çankırı’da doğdu.  Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Istatistik Bölümü’nden mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi’nde Finans ve Bankacılık bölümünde yüksek lisans yaptı. 1995 yılında, Yapı Kredi Bankası Yatırım Bankacılığı bölümünde Bilirkişi Yardımcısı olarak kariyerine başladı. 1998 – 2005 yılları aralarında  BNP-Ak-Dresdner Bankası’nın hazinesinde farklı alanlara yönlendirilmiş görevlerde bulundu. 2005-2013 yılları arasında özel sektörde öbür finans kurumlarında Genel Müdür Yardımcısı, Kurucu  ve Idare Heyeti Üyesi olarak çalıştı.

Kasım 2013 tarihinde Ziraat Finans Grubunda, Ziraat Portföy Yönetimi A.Ş.’ye Genel Müdür olarak  göreve başladı.  Kasım 2013 – Haziran 2014 aralarında Ziraat Yatırım’da, Haziran 2014 – Ağustos 2017 aralarında da Ziraat Portföy Idare’de  Idare Heyeti Üyesi ve Genel Müdür olarak tayin yaptı.  Evli ve bir oğlan babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir. 01.08.2017 tarihinden itibaren Define Yönetimi ve Uluslararası Bankacılıktan sorumluluk sahibi Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Halkbank GMY Torusdağ görevinden ayrıldı

 

29 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.