Gülperi 16. Bölüm Fragmanı

  Dizi Önerisi, Kültür ve Sanat    15 Ocak 2019
Yorum Yok

Gülperi 16. Bölüm Fragmanı

Tims ve B Yapım kadar Show TV için hazırlanan Gülperi dizisinin başrollerini Nurgül Yeşilçay ve Timuçin Esen paylaşırken başarılı oyunculara Tarık Pabuççıoğlu, Ece Sükan, Burak Dakak, Aleyna Özgeçen, Emir Özyakışır, Iftihar Bilge, Gülçin Kültür Şahin, Şefika Ümit Tolun ve Ezgi Gör gibi başarılı oyuncular eşlik ediyor. Dizinin senaryosunu ise Kara Para Aşk, Karagül, Yer Gök Aşk, Lale Devri, Siyah Beyaz Aşk gibi başarılı dizilere imza atmış Sema Ergenekon ve Eylem Canbolat yazıyor. Gülperi dizisinin konusu son zamanların popüler dizileri Bayan ve Anne dizilerine benzetilse de gerçekten dizi 1982 yılında yayınlanan Gülsüm Âna filminden esinlenerek senaryosu hazırlanmıştır. Kocasını kaybeden ve çocukları da elinden alınan Gülsüm’ün hikayesi dram ve hissi konulu dizi sevenlerin vazgeçilmezi olacağa benziyor.

Dizinin konusunda ise; Gülperi baba evinde gördüğü zorlama ve şiddetten kurtulup Eyüp ile kuracağı mutlu yuva hayaliyle yeni bir hayata açmak için kolları sıvar. Gaziantep’in en zengin ailelerinden biri olan Taşkın ailesinin en büyük oğulları Eyüp, Gülperi ile Gaziantep’e gelir ve düğün kıyarlar. Ama Gülperi için işler hiç düş ettiği gibi gitmez. Taşkın ailesi hiç bir  süre Gülperi’yi gelin yerine koymaz karşısına sürekli zorluk çıkarmaktadırlar. Irak sınırında ticaret yapan Eyüp insafsızca öldürülür. Eşinin ölümüyle büyük şok yaşayan Gülperi’ye bir darbede eşinin ailesinden gelir. Eyüp’ün ölümünden Gülperi’yi sorumlu tutan Taşkın ailesi Gülperi’nin çocuklarını elinden alır. Gülperi çocuklarını Taşkın ailesinden alabilmek için çıktığı yolda kabahat işler ve hapishaneye atılır. Hapisten meydana çıkan Gülperi, Taşkın ailesinin zoruyla bir başına İstanbul’a dönmek zorunda kalır. İstanbul’da yaşam mücadelesi veren Gülperi kapıcılık yaparak yaşamını sürdürmeye çalışır oysa başarılı olamaz. Ek iş aramaya başlayar ve bir moda evinde ilave iş bulur. Burada çocuklu aşkı Kadir Aydınlatılmış ile yolları her tarafta kesişir. Gülperi’nin çocuklarını geri alabilmek için çıktığı bu yolda en büyük destekçisi Kadir olur. Gülperi çocukları Bedriye, Hasan ve Can’ı edinmek için çok büyük sorunlarla karşılaşacaktır.

Gülperi dizisinde kim kimdir?

Nurgül Yeşilçay | Gülperi Çetin
Nurgül Yeşilçay dizide Gülperi Çetin karakterine hayat veriyor. Eyüp ile mutlu bir yuva hayaliyle evlenen Gülperi, kocasının ailesinin zulmüyle karşılaşmaktadır. Eyüp sınırda kaçakçılık yaparken öldürülür. Taşkın ailesi Eyüp’ün ölümünden Gülperi’yi sorumluluk sahibi tutmaktadır. Eyüp’ün diğer erkek kardeşi Ejder, abisinin ölümünden daha sonra Gülperi’ye göz koyar ancak Gülperi kendisini reddedince ailesine söylediği yalanla Gülperi’ye iftira atar. Taşkın ailesi kadar zor kullanarak İstanbul’a gönderilen Gülperi, çocuklarını geri alabilmek için büyük bir savaşın içinde kendisini bulur. Bu süre içinde Gülperi’nin çocukları kendisine düşman olmuşlardır.

Timuçin Esen | Avukat Kadir Kültürlü
Kadir, daha küçük yaşta babası tarafından terk edilmiş ve ailenin başına geçmiş küçük yaşta üç çocuklu aileye babalık yapmaya çalışmıştır. Babasız büyümenin zorluğunu iyi bilen Kadir, İstanbul’da avukatlık yapmaktadır. Şeyma ile mutsuz bir evliliği bulunan Kadir’in Artemis adında bir kızı vardır. Evliliğinin devam etmesindeki en büyük faktör kızıdır. Çocukluk aşkı Gülperi ile yolları İstanbul’da her tarafta kesişen Kadir, Gülperi’ye baştan aşık olur. Gülperi’nin çocuklarını geri alabilmek için vereceği savaşta en büyük destekçisi Kadir olacaktır.

Tarık Papuççuoğlu | Yakup Ağa
Yakup Taşkın, Gaziantep’in en zengin ailesi Taşkın ailesinin başındadır. Acımasız ve zorba yapısıyla herkesin korkarak yanında yaklaştığı Yakup Ağa’nın en değerli varlığı oğlu Eyüp’tür. Yakup oğlunun ölümünden Gülperi’yi sorumlu miktar ve onun hayatını zorlaştırmak için hiç bir şeyden kaçınmayacaktır.

Şefika Ümit Tolun | Fatma Taşkın
Fatma Taşkın, Yakup’un eşi, Eyüp, Ejder ve Kader’in annesidir. Eyüp ve Gülperi’nin evliliğini başından beri istemeyen Fatma, Gülperi evlerine geldiğinden beri türlü türlü eziyetler yapmıştır. Fatma’da Eyüp’ün ölümünden Gülperi’yi sorumlu tutmaktadır. Gülperi’nin çocuklarını elinden bölge Fatma, annelerinden dehşet edebilmeleri için elinden geleni yapar.

Iftihar Bilge | Ejder Taşkın
Ejder abisinin ölümünden sonradan Gülperi’ye aşık olur. Eyüp’ün ufak kardeşi, Taşkın ailesinin tek varisidir. Fakat Ejder defalarca abisinin gölgesinde kalmış ailesi kadar dışlanmıştır. Aralıksız sorun çıkaran asabi bir kişiliğe sahiptir. Abisinin ölümünden daha sonra Gülperi ile birlikte olmak istemiş ama reddedilmiştir. Bu olaydan sonra Gülperi’ye kötüleme atmış sonradan ailesi kendisinden onlarca yaş minik Fidan ile imam nikahı kıymıştır. Ejder, Fidan’a sürekli eziyet etmekte ve Taşkın ailesi onu hizmetli gibi kullanmaktadır.

Gülperi 16. Birim Özeti

Gülperi yeni bölümü ile 28 Aralık Cuma 2018 tarihinde Show Tv ekranlarında olacak. Bu hafta yayınlanacak olan Gülperi 16 bölümü, tekrar birbirinden heyecanlı gelişmelere sahne olacak.

0 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: