Gözdeki Katarakt Bitkisel Çözüm

  Sağlık ve Yaşam    14 Şubat 2019
Yorum Yok

Gözdeki Katarakt Bitkisel Çözüm

Gözümüzde yer alan doğal merceğin netliğini kaybetmesi sonucu husule gelen katarakt sorununun, tedavi yöntemleri arasında şifalı bitki kürleri de yer almaktadır. Katarakt sorununa doğal çözüm arayanlardansanız, bu makalemizde yer alan bilgilere göz atmalısınız.

Katarakt sorununda gözdeki doğal mercek netliğini kaybettiğinden dolayı, kişi sürekli etrafını buğulu bir şekilde görmektedir. Netliğin kaybolması Katarakt hastalarına buğulu bir camdan dünyaya bakıyormuş duygusal vermektedir. Bu durumdan kurtulmanın bitkisel çare yöntemlerini sizlerle paylaştık.

Katarakt neden olur?

Katarakt sorununun oluşmasında en büyük faktör yaşlanmadır. Yaşlılıkta birçok sorun bizi bekliyor. Bunlardan biri de Katarakt problemidir. Keza sigara içme, diyabet hastası olma ve aşırı güneşin zararlı ışınlarına maruz kalma gibi sorunlarda bu hastalığın ortaya çıkma riskini artırıyor.

Katarakt belirtileri nelerdir?

Favori oluşan Katarakt sorununun belirtileri arasında yalnızca bulanık görme şikayeti yer almamaktadır. Bu şikayete şu sorunlarda eşlik etmektedir;

  • Nesnelere dokunamama,
  • çift görme,
  • koyu noktalar görme,
  • aşamalı görme ve
  • göz bebeğinin grimsi beyaz renk olarak soluklaşması.

Katarakt Doğal Tedavi Yöntemleri

Katarakt nebati çare kürü 1

* 1 kadeh ılık suya 7-8 tane ezdiğiniz bademi atın, içine bir tutam karabiber ekleyin ve 1 tatlı kaşığı bal ekleyin her gün günde 1 kez bunu için.

Katarakt nebati çare kürü 2

* Ispanak katarakt tedavisi için çok yardımsever beta-karoten içerir. 500 gram ıspanağı doğrayıp, 1 bardak suya atın 10-15 dakika kaynatın. Ispanak yapraklarını çıkarıp ezin macun kıvamına getirin. Elekten geçirin suyun çıkarın. Bu sudan günde 3 defa için. 1 Ay buna devam edin.

Katarakt nebati çare kürü 3

* 2 yemek kaşığı anason tozu, 2 yemek kaşığı kişniş ve 1 yemek kaşığı kahverengi toz şekeri uygunca karıştırın. Sabah akşam günde 2 kez bundan için.

Gözdeki Katarakt Bitkisel Çözüm

15 okunma

Etiketler : , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.