Göz Çevresi Soyulması Neden Olur?

  Sağlık ve Yaşam    14 Şubat 2019
Yorum Yok

Göz Çevresi Soyulması Neden Olur?

Göz çevresinde soyulma birçok kişinin muzdarip olduğu cilt problemleri başında gelmekte ve bu sorunu yaşamış kişiler, göz çevresi soyulması nedenlerini kavramak istiyor.

Göz çevresi soyulmasının sebepleri epeyce fazladır ancak bu sorunu tetikleyen faktörlerin başında ise, kullanılan kimyasal peelingler olmaktadır. Cilt bakımı yaparken mutlaka göz çevresi uygulamalardan uzak durun.

Cilt bakımı işlemleri esnasında göz çevresi fena etkileniyor. Yüz maskesi ve peeling gibi uygulamaları göz çevresine uygulamamaya itina gösterin. Bilhassa de göz altı fazla alıngan bir deriye sahip olduğu için fena etkileniyor.

Göz çevresi soyulmaları nedenlerinden bir adam başına de, mevsimsel değişimlerdir. Mevsimsel değişimler nedeniyle cilt kuruluğu husule geliyor ve göz çevresi aşırı kuruduğu için soyulmaya başlıyor.

Göz çevrenizdeki soyulmaların nedeni ansızın pozitif etkene emrindeki olarak gelişme göstermektedir. Göz çevresi soyulmasının nedenleri aralarında birincil akla gelen güneş yanıklarıdır. Diğer yönden mantar enfeksiyonları, döküntülü cilt hastalıkları yada kozmetik ürünlerden dolayı tahriş olmuş cilt de soyulmalara sebebiyet veriyor.

Göz Çevresi Soyulması Neden Olur?

20 okunma  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.