Giyim hileleriyle ince görünün

  Sağlık ve Yaşam    28 Mart 2019
Yorum Yok

Giyim hileleriyle ince görünün

Güzel görünmenizi engelleyen hatalar
Kadınların en büyük güzellik sırrıdır makyaj. Cildinizdeki kusurları kapatır, kendinizi iyi his­settirir. Lakin bazen böylece hatalar yapılır ancak mak­yaj sizi güzelleştirmekten çok çirkinleştirir. Bir alımlılık adımı daha atmadan makyaj yaparken yapılan hataları gözden geçirin.

Dudak kaleminin koyu renk olması
Koyu renk bir dudak kalemi oysa koyu renk bir rujla işe fayda. Diğer türlü dudağınızın üstü­ne bir halka çizilmiş gibi durur. Bu hatayı düzelt­mek için açık renk bir dudak kalemi ile dudaketrafındaki gölgeleri alın.

Nemlendiriciden derhal sonradan makyaja başla­mak
Pudra, fondöten veya kapatıcıdan hemencecik ön­ce nemlendirici sürdüyesiniz makyajınız her yere bulaşır ve renkler birbirine girer. Bu hatanın tek­rarlanmaması için nemlendiriciyi sürdükten son­ra 10 dakika bekleyin.

Çok açık renk kapatıcı uygulamak
Kapatıcının amacı yüzünüzde saklanması ge­reken lekeleri, göz altındaki morlukları değil et­mektir. Eğer teninizden fazla daha açık renk bir kapatıcı kullanırsınız saklamak istediğiniz bölge daha çok göz önüne çıkar. Bu hatayı düzeltmek için cildinize uyan bir kapatıcı alın; mesela cildi­nizin bir ton açığı olabilir.

Allığın fazla koyu renk olması
Elmacık kemiklerinizi belirginleştirmek için koyu renk allık kullanırsanız belirli olun istediği­nizden fazla daha fazla dikkat çeker. Ve koyu renk allık yüzünüzü lekeli gibi gösterir. Doğal bir görü­nüm için fazla koyu olmayan bir allık kullanın.

Çok Aydınlık renkler uygulamak
Koyu pembe veya turuncu özel bir gün için ideal seçim olabilir fakat jurnal yaşantınızda bu renkler sizi ayrıca çok abartılı ayrıca de daha ihtiyar gösterir. Bu hatayı düzeltmek için jurnal yaşam­ta daha doğal renklen seçim edin; örneğin kahvrengi, bej gibi bu tonlar her deri tipine uyar.

11 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.