Gerilim Captain Marvel’i vurdu

  Güncel Haberler    16 Mart 2019
Yorum Yok

Gerilim Captain Marvel'i vurdu

Marvel Evreni’nin son üyesi Captain Marvel, vizyona girdiği ilk 3 günde 456 milyon dolar gişe rakamı elde ederek sinema tarihine geçti.

Brie Larson’ın başrolünde oynadığı film; tüm zamanların en iyi açılış yapan 2. süper kahraman filmi, bütün zamanların en iyi açılış yapan 6. film gibi ünvanların sahibi oldu. Oysa tüm dünyanın konuştuğu üretim, Hindistan’da vizyona girmeyecek. Bu kararın nedeni ise son zamanlarda Hindistan ile Pakistan arasında artan gerilim.

Pakistan Today’de bulunan habere tarafından, iki ülke aralarında yaşanan gerilim sonrası Hindistan’da yer alan Disney alan ofisi, Captain Marvel filmini Pakistan’a satmama kararı aldı.

The Walt Disney filmlerinin Pakistan’daki dağıtıcısı olan şirketin Disney India şirketiyle anlaşamadığı belirtililen haberde krizin daha da büyüyebileceği öne sürüldü.

Pakistan’la Hindistan arasındaki gerilim 14 Şubat’ta Hindistan kontrolündeki Keşmir’in Pulwama kentinde 44 Hint askerinin öldüğü saldırıyla tırmanmaya başlamıştı. Gerilim, Hindistan’ın Pakistan hava sahasını ihlal etmesi, arkasından Pakistan’ın Hindistan’da 6 noktayı vurup 2 Hint uçağını düşürmesiyle zirveye çıkmıştı.

 

 

33 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.