Gebelik ile ilgili genel bilgiler – 4

  Sağlık ve Yaşam    27 Mart 2019
Yorum Yok

Gebelik ile ilgili genel bilgiler – 4

Hamilelik sırasında be­beğe verilen ve doğum sı­rasında kaybedilen kalsiyum, demir ve vita­minler gibi besin mad­delerinin bitmiş yerine konması için belirli bir sü­re geçmesi gerekir. Bu sü­re kadından kadına değişe­bilir. Harcananların yerine gelmesi, gebelikte alınan kiloların verilmesi, kasların eski kuvvetine kavuşabilmesi için çoğunlukla 2 yıl geçmesi gerektiği söy­lense de, bu herkes için değişken.
İki gebelik arasında olması gereken sü­re, kadının loğusalıktaki gördüğü bakıma, besin ve genel sağlık durumu durumuna göre değişir. Çünkü burada geçen süreden zi­yade hamilelik sonrası bakımın kalitesi önemlidir.

İyi bir bakımla bu zaman 6-7 ay olabileceği gibi doğum sonrası bakım görmezse 2 yıl­dan daha pozitif da olsa harcananlar yerine gelemez ve kadının vücut yapısı ve kas kuvveti eski haline dönemez.

Bu yüzden gebelik sonrası dönemde kadı­nın harcadıklarının yerine konması için dengelenmiş beslenmeye dikkat etmesi ve vü­cudunun eski kuvvetine kavuşması için günlük ahenkli egzersizlere devam etme­si gerekir. Bu hem kadının genel yaşamı için keza de sonraki gebeliğe hazırlanma­sı için fazla önemlidir.

15 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.