Gayrimenkul sektörüne fon girişi beklentisi

  Güncel Haberler    16 Ocak 2019
Yorum Yok

Gayrimenkul sektörüne fon girişi beklentisi

İstanbul Kartal’daki büyük projesi ile tanıdık (Metsan Nexus) Metsan İnşaat, konkordato ilan etti. İstanbul Anadolu 1. Asliye Ticaret Makemesi’nden çıkarılan karara tarafından şirkete karşın 3 ay geçici mühlet verildi. Mahkeme heyeti konkordato davasına ilişkin şirkete konkordato komiseri olarak Mehmet Ali Güldal ve Mehmet Emin Öztaş’ı atadı.

ULUS PROJELERİNDE DE YER ALIYORDU

1961 yılında inşaat firması kurarak meslek hayatına atılan Mehmet Satoğlu, bu firmayı 1966 yılında Metsan İnşaat olarak kurumsallaştırdı. Metsan İnşaat 1970’lerde Ankara Üniversitesi Morfoloji binası, Türk Standartları Enstitüsü, Göztepe SSK Hastanesi gibi pek fazla önemli millet projelerine imza attı. 1978 yılında da Sincan’da Türkiye’nin birincil 1000 konutluk toplu konut projesini tek seferde gerçekleştirdi. Projelerine reformcu kavrayış ile yaklaşan Metsan, deprem riskini dikkate alarak 1980 yılında Türkiye’nin ilk radye temelli olarak brüt beton konut binasını yapı etmişti.

Bugün, inşaat ve taahhüt işlerinin yanı sıra; inşaat ve dekorasyon malzemelerinin ithalat, ihracat ve ticareti, harita imar planı aplikasyon ve müşavirliği, mimari, iç mimari ve restorasyon projelendirmesi ile uygulaması, yiyecek sanayi ve ticareti ile öğrenci yurdu / huzurevi işletmesi gibi alanlarda etkinlik gösteren Metsan bünyesinde son derece geniş bir organizasyonu barındırıyor.

YATIRIM DEĞERİ 400 MİLYON TL 

Metsan Yönetim Kurulu Üyesi Yüksek Mimar Cemalettin Satoğlu daha önce yaptığı açıklamada toplam 24 bin metrekarelik arsada yapılan Kartal Nexus Projesi’nin maliyetinin 400 milyon lira olduğunu açıklamıştı. Bunun 200 milyon lirasının arsa kalanının ise inşaat maliyeti olacağını söyleyen Cemalettin Satoğlu, projenin toplamda 3 but olarak planlandığını, ilk etapta ev ve mağazaların bulunduğunu anlatarak, ikinci etapta ise 5 yıldızlı otel, ofis, rezidans ve mağazaların bulunacağını belirtmişti. İkinci etaptaki otelle ilgili olarak uluslararası otel zincirleriyle görüştüklerini dile getiren Satoğlu, yaptığı açıklamada, “Daniel Libeskind ile çalışmamız sebebiyle projeye ilgi arttı. Yeni etapları da buna tarafından şekillendiriyoruz. Bölgeye 5 yıldızlı otel kazandıracağız. Üçüncü but ise projenin yanındaki parsellerden oluşuyor. Oradaki hak sahipleriyle de görüşüyoruz.” ifadelerini kullanmıştı. (Sözcü)

11 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.