Blog

Galatasaray, F.Bahçe’yi uyardı

  Blog    4 Ocak 2019
Yorum Yok

Galatasaray, F.Bahçe'yi uyardı

Fenerbahçe TV’de, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’i hedef bölge yayınlama, Sarı Kırmızılı kulüpte tepki yarattı. Galatasaray Spor Kulübü’nün devlete ait internet sitesinde yayınlanan açıklamada “Dostluğumuzun daha fazla zarara uğramaması için gereken tedbirleri Fenerbahçe Kulübünün zamanında ve en iyi şekilde alacağına inanıyoruz” denildi.
‘Galatasaray Spor Kulübü’nden Açıklama’ şöyle:
“Galatasaray ile Fenerbahçe spor kulüpleri aralarında bugüne değin “sonsuz dostluk ve ezeli rekabet” kavramı aşağı şekillenen yüz yılı aşkın bir birliktelik söz konusudur. Bu rekabet yalnızca kulüplerimizi yok, Türk sporunu ve Türk futbolunu da ileri taşımıştır.
Bilhassa son 10 yılda kurumsal kulüp medyalarının da devreye girmesiyle bu rekabet geçmiş yüzyılın kültürel birikimini ortaya çıkarmış ve daha da kökleşmiştir.
Oysa bu rekabetin saygınlığını zedeleyen yayınların kurumsal medya organlarında yer alması, deyim yerindeyse sokak ağzıyla ve fazla saygısız üsluplar kullanılarak sözüm ona televizyon programlarına yer verilmesi çok düşündürücüdür.
Spor kulüplerinin kurumsal yayın organlarında düzeyli yayınları yapmalarını temin etmek kulüp yönetimlerine düşmektedir.
Dostluğumuzun daha fazla zarara uğramaması için gereken tedbirleri Fenerbahçe Kulübünün vaktinde ve en iyi şekilde alacağına inanıyoruz.
Kamuoyuna saygılarımızla
Galatasaray Spor Kulübü”

13 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.