FKB’nin yeni başkanı Adem Duman oldu

  Kredi - Borsa    14 Ocak 2019
Yorum Yok

FKB'nin yeni başkanı Adem Duman oldu

Bankacılık dışı finans kesiminin en kuvvetli temsilcisi konumundaki Mali Kurumlar Birliği (FKB)’nin 20 Eylül 2018 tarihinde gerçekleşen Yönetim Kurulu toplantısında, Mehmet Cantekin’den boşalan Başkanlık görevine Turkcell Finansman A.Ş’nin Genel Müdürü Adem Duman getirildi. 

FKB Idare Heyeti Başkanlığı görevini üstlenmesinin derhal arkasından düşüncelerini paylaşan Duman şunları söyledi; “Mali Kurumlar Birliği, fazla manâlı iki misyon üstleniyor: ilk kez ekonomimizin dinamosu olan KOBİ’ler almak üzere hakiki sektörümüze çeşitlendirilmiş finansman çözümleri sunarak Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesine ve istihdama katkı maddesi sağlamak; ikinci olarak ta kişisel refahı artırma amaçlı kredi imkanları arzetmek. Parasal Kurumlar Birliği’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmekten büyük mutluluk ve gurur duydum. Amacımız, bütün üyelerimiz ve Idare Kurulumuzla birlikte, bizden önceki üyelerimiz ve Başkanlarımızın bankacılık dışı finans alanında Birliğimizi taşıdıkları zinde konumu daha da pekiştirerek; devraldığımız bayrağı hakkıyla taşımaktır. bu arada, bir önceki Idare Heyeti Başkanı’mız Sn. Mehmet Cantekin’e hizmetlerinden nedeniyle, Birliğimiz adına teşekkürlerimi sunarım.” 

Adem Duman Kimdir?

1971 yılında doğan Adem Duman, yüksek öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Milletlerarası İlişkiler Bölümü’nde tamamladı; ardından yine Boğaziçi Üniversitesi’nde işletme alanında yüksek lisans yaptı. Finans sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyime sahip olan Adem Duman, bankacılık hayatına 1996’da İnterbank’ta Idareci Adayı olarak başladı. Arkasından 2000-2005 yılları arasında BNP AK Dresdner Bank’ta Kurumsal Bankacılık Bölüm Müdürü olarak çalıştı. BNP Paribas ortaklığından sonra Türk Ekonomi Bankası’na katılan Duman; 2005-2014 yılları aralarında Kurumsal Bankacılık ile Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı gruplarında sırasıyla Tanıdık Olmayan Sermayeli Firmalar Masası Müdürü ve ardından Direktörü; Yapılandırılmış Finansman ve BNP Paribas Sinerji Direktörü, sonrasında ise Büyük Kurumsal Müşteriler Direktörü olarak devir yaptı.

2015 yılında Vakıf Emeklilik A.Ş.’ye katılan Adem Duman Finans, Pazarlama ve İnsan Kaynakları Değişim Projesi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerine ek olarak yaklaşık 1 sene her tarafında Aktüerya, Risk Yönetimi, Hukuk ve İç Denetim fonksiyonlarının sorumluluğunu da üstlendi. Ağustos 2018 itibarıyla da Turkcell Finansman A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne getirildi. 20 Eylül 2018 tarihinde FKB Idare Heyeti Başkanlığı’nı üstlenen Adem Duman evli ve iki çocuk babasıdır.

9 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.