Figopara 20 milyon TL işlem hacmine ulaştı

  Kredi - Borsa    5 Ocak 2019
Yorum Yok

Figopara 20 milyon TL işlem hacmine ulaştı

ERP şirketi LOGO ve e–dönüşümün öncü şirketlerinden Foriba ortaklığı ile kurulan Figo, dijital finansal teknoloji platformu Figopara ile tedarikçi finansmanının dijitalleşmesine öncülük ediyor.

Tedarikçi finansmanı kavramına yeni bir ebat kazandıran Figopara’nın hedefleri, son üç ayda yaptığı hamlelerle 33 alıcı ve 20 milyon TL’lik işlem hacminin ötesine geçti.

Figo Genel Müdürü Derya Ekemen Fidan, Figopara‘nın alıcı, tedarikçi ve bankaları tedarikçi finansmanı dahilinde dijital platforma taşıdığını belirterek, gelişmiş mali teknolojileri kullanarak işlemlerin daha hızlı, verimli ve elle müdahale olmadan yapılmasını sağladıklarını belirtti. Müşteri, tedarikçi ve banka üçgeninin merkezinde Figopara‘nın yer aldığını açıklayan Ekemen Fidan, tedarikçi finansmanı süreçlerini ve dolayısıyla peşin para akışını hızlandırdıklarını söyledi. 

Türkiye‘de bir birincil

Tarafları dijital ortamda buluşturan Figopara’nın Türkiye‘de bir ilki gerçekleştirdiğini dile getiren Ekemen Fidan, şu bilgileri verdi: “Tarafların sistemleriyle (ERP) entegre çalışarak iş akışının çabuk ve güvenli biçimde dijital ortamda, elle müdahale olmadan tamamlanmasını sağlıyoruz. Istek edilmesi halinde bütün işlem firmaların muhasebe ve finans sistemleriyle entegre olarak çalışabiliyor. Bu da tedarikçi finansmanının ayrıca işlem yönetiminin hem de muhasebesinin otomatik gerçekleştirilmesini sağlıyor ve tedarikçi finansmanının tüm taraflarına ayrıca vakit hem de operasyonel verimlilik katıyor.“ 

Öteki yandan, firmaların ve bankaların yapmış olduğu işlemleri Figopara üzerinden hemen olan olarak görüntüleyebildiğini ve işlem raporlarına anında ulaşabildiğini kaydeden Ekemen Fidan, “Bu faydalar gözönüne alındığında ticaretine ve finansallarına fazla bedel katmak isteyen az daha her sektörden büyük kurumsal ve çokuluslu şirketlerin tercihi olmaya başlayan tedarikçi finansmanı ürünü, Figoparadesteği ile işlem yönetiminde sağlanan faydalarla daha fazla tercih edilen bir ürün haline geliyor“ dedi.

31 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.