F.Bahçe’nin 6 yılda kalecilere harcadığı rakam!

  Güncel Haberler    18 Mart 2019
Yorum Yok

F.Bahçe'nin 6 yılda kalecilere harcadığı rakam!

Türk futbolunda kayda değer bir yere ve göreve sahip olan menajerlik sisteminde başarılı isimlerin başında gelen Batur Altıparmak, vizyonunu ve misyonunu Demirören Haber Ajansı’na (DHA) anlattı. Defalarca Türk futbolcuyu yurt dışına ihraç etmek için planlar yaptıklarını belirten Batur Altıparmak, kulüplerin yabancı kuralını tatbik şekillerinden hesaplı yapılarına, genç oyuncuların 20-21 yaşlarında gerilemeye başlamasının sebeplerini ve son zamanlarda Mehmet Topal ve Selçuk İnan gibi Türk futboluna damga vurmuş isimler için yapılan olumsuz algılama yönetimi hakkında açıklamalarda bulundu.

“MERT GÜNOK GOL YEMEDEN EN FAZLA MAÇ BITIREN KALECİ”

Ulusal takıma her yerde seçilen Mert Günok için de talimat yapan Batur Altıparmak; “Mert Günok Fenerbahçe’de ne süre formayı alsa fena oynadığını hatırlıyor musunuz? Hata yapmadı. Sözleşmesi bittiğinde neden uzatılmadı. Öğretmen tercihi olabilir, yönetim tercihi olabilir buna saygı gösterebilirim. Fakat şöyle bir şey var ne değin acıdır ki Mert Günok gibi Fenerbahçe altyapısında yetişmiş kaleciler Fenerbahçe takımında formayı alamadı. Niye alamadı ben o günlerde performanslarında hiç fena bir şey görmedim, hak ettiler de bence. Israrcı elde etmek lüzumlu bir takım oyuncular için. Mert Günok 30 yaşında ve Başakşehir’in mümkün şampiyonluğunda kupanın mimarlarından olacak” deyi konuştu.

“TUGAY KERİMOĞLU GALATASARAY’DA OYNADIĞI SÜRE DERWALL’İ CÜMBÜR CEMAAT ELEŞTİRMEDİ Mİ?

Yeni oyuncu için ısrarcı olunması gerektiğini vurgulayan Batur Altıparmak, “Yani oyuncuyu kazanmanız için ısrarcı olunmalı. 3, 4, 5 maç arka arkaya oynatmanız gerekli. Ben daima bir örnek veriyorum; Tugay Kerimoğlu Galatasaray’da oynadığı vakit Derwall’i cümbür cemaat eleştirmedi mi? Lakin ne yaptı Derwall, inatla oynattı. 4-5 maç sonradan Tugay, Tugay Kerimoğlu oldu. Genç oyuncuyu kazanmanız için oynatmanız lazım.” ifadelerini kullandı.

“FENERBAHÇE 6 SENEDE KALECİLERE 15-20 MİLYON EURO ARASINDA PARA HARCADI”

Fenerbahçe Kulübü’nün son 6 senede kalecilere 15 ile 20 milyon euro aralarında para harcadığını sözlerine ekleyen Altıparmak, “Fenerbahçe yönetimi ile ilgili şöyle bir şey oldu; beni çağırdıklarında ben bir sayı söyledim, onlar ‘biz bunu ödeyemeyiz’ dediler ve anlaşamadık. Bize ‘istediğiniz gibi hayatınızı planlayabilirsiniz’ dediler ve biz de planladık. Fenerbahçe Kulübü’nün son 6 senede kalecilere harcadığı para 15 ile 20 milyon euro aralarında. Daha önce Fenerbahçe’de ikinci kaleci kimdi? Defalarca altyapıdan gelen isimlerdi. Recep vardı, Oğuz vardı, Volkan vardı, Ertuğrul vardı, Mert vardı ve o dönemlerde Fenerbahçe’nin kaleciye ihtiyacı yoktu. Mert için de şunu diyebilirsiniz, Fenerbahçe’ye hazırlanmış değildi diyebilirsiniz, bu tercihtir, düşüncedir lakin ben katılmadığımı tekrar tekrar ifade ettim” açıklamalarında bulundu.

“ENES ÜNAL’I 2-3 TÜRK KULÜBÜ İSTEDİ FAKAT ENES ORADA GELİŞİYOR”

Batur Altıparmak, temsilciliğini yaptığı futbolculardan Enes Ünal’ın tez gelişmeye devam ettiğini dile getirerek; “Enes için Avrupa’da zorlanıyor diyemeyiz, gelişiyor!. Sezon başında bana Enes ile ilgili 2-3 tane Türk kulübünden önerge geldi. Bize getir dediler. Ben o dönem için Türkiye’ye gelmeyi düşünmüyoruz dedim. Villareal düşünmezse bile biz İspanya’da kalacağız veya başka bir yere gideceğiz dedim. Bu tabii Enes ile birlikte aldığımız bir karar. Enes’in Türkiye’ye dönme gibi bir düşüncesi yok. Kısa ve orta vadede. Avrupa’daki kariyeri ne zaman biterse o vakit Türkiye’yi düşünürüz” dedi.

Menajer Batur Altıparmak, sözlerini şöyle noktaladı;

“Türkiye’de bir takım takımlar ‘neden özgür oyuncu alamıyoruz, iyi oyuncu niye alamıyoruz’ diye düşünüyor. Geçen yıl 3 tane sezon sonu sözleşmesi biten oyuncu vardı. 3’üyle de bizim büyük kulüplerimiz anlaşmaya çalışmıştır. Lakin o futbolcular Türkiye’yi seçim etmediler. Çünkü 3’ü de 21-23 yaşları aralarında. Örnek veriyorum Türkiye’de siz Galatasaray’da Fenerbahçe’de oynuyorsunuz ve 23 yaşındasınız. Arabistan’a veya Katar’a gider misiniz? Tabii orayı ülkemiz ile benzeyen değerinde tutmuyorum fakat Türkiye de oraya gitmeden önceki son durak. Şapkamızı alıp önümüze koyalım. Biz büyük bir ülkeyiz, futbolda büyük potansiyelimiz var lakin hak ettiğimiz yerde miyiz, bence değiliz. Bu adalet ettiğimiz yere de gelmek de ayrıca yurt dışına oyuncu ihraç ederek, keza de sistemli çalışarak olur. Çünkü alttan oyuncu çıkaramıyoruz, sonuç şansı da vermiyoruz. Fenerbahçe’ye Barıştırma Müşteri geldi. Eylül’de herkes müthiş, Kasım’da herkes düştü dedi. Bunlar genç oyuncular bu yaşlarda inişi de olacak çıkışı da olacak. Daima yukarı seviyede kalamazsanız dalgalanmalar olacaktır. Messi’nin 20 yaşındaki halini bilir misiniz Arjantin Ulusal Takımı ile 2005’te dünya şampiyonasında. Hiç Barcelona’daki Messi değildi ” ifadelerini kullandı.

26 okunma  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.