Evde Ateş Nasıl Düşürülür?

  Sağlık ve Yaşam    14 Şubat 2019
Yorum Yok

Evde Ateş Nasıl Düşürülür?

Parasetamol veya ibuprofen verilebilir. Ateşi yüksek olan çocuğunuza muhakkak aspirin vermeyin. Çocuklarda viral hastalıklarda aspirin verilmesinin reye sendromu adında tehlikeli bir komplikasyona yol açabileceğini unutmamalısınız.

Yüksek alev nasıl düşürülür, evde ateşi düşürmek için ne yapmalı, yüksek alev evde nasıl düşürülür dağıtılmış nedenlerden nedeniyle çocukların veya yetişkinlerin yüksek ateşe maruz kalması hemen uygulamaları uzmanlarca öğüt edilen yöntemleri sizlerle paylaştık. Genellikle kış ayları geldiği zaman üşütme kaynaklı olarak çocuklar yüksek alev ile karşılaşmaktadır; ama ciddi bazı hastalıklar nedeniyle de yüksek ateş meydana gelebiliyor.

Evde ateşi çökertmek için ne yapmalı?

Evde ateşi yıkmak için aslında yapacaklarınız çok baskı şeyler değildir. Uzmanların nasihat ettiği evde alev düşürme yöntemlerini doğru bir şekilde uyguladığınız vakit kısa sürede ateşin düştüğünü, vücudun normal ısısına döndüğünü göreceksiniz.

Yüksek alev demek cisim ısısının normalin üzerinde olması durumudur.Çocuğunuzun normal gövde ısısını, yaş, genel afiyet, aktiviteleri, gün içindeki süre ve giysileri etkilemektedir. Ceset ısısı sabahtan erken saatlerde daha düşük akşam üzeri ve akşam daha yüksek olup alıştırma sonrası da hafif büyüme göstermekte olduğunu unutmamak gerekir. Gövde ısısı genelde, 38 derece üzerindeyse alev olarak kabul edilmektedir.Yüksek alev alev ölçümünde kullanılan yönteme göre de değişim göstermektedir. Doktorunuza ateşi nereden ölçtüğünüzü mutlaka söylemelisiniz.

Evde çocuğunuzun ateşini düşürmek için yapmanız gereken şeyler şu şekilde sıralanabilir. Çocuğunuzun hafif giysiler giymiş olmasına dikkat etmelisiniz.Ayrıca su, sulandırılmış meyve suları gibi sıvılar içmesi için özendirme etmelisiniz.Çocuğunuzun çok hareket edip yorulmamasını sağlayın

Ayrıca yüksek ateş durumunda ateş düşürücü verebilirsiniz; Parasetamol ya da ibuprofen verilebilir. Ateşi yüksek olan çocuğunuza kuşkusuz aspirin vermeyin. Çocuklarda viral hastalıklarda aspirin verilmesinin reye sendromu adında tehlikeli bir komplikasyona yol açabileceğini unutmamalısınız. Alev yükselmeye devam ediyorsa vücudunu ılık su ile ıslatılmış bir sünger ya da el bezi ile silin. Su ciltten buharlaştıkça ateşin düşmesine takviye edecektir.Bu operasyon için kuşkusuz soğuk su kullanmayın ya da soğuk duş yaptırmayın.bu çocukta üşüme ve titremeye yol açarak ateşin daha da yükselmesine neden olur.

 • First Lady
 • 22 June 2018 – 16:03:06
 • Yorum Yok
 • beğeni
  Açıklama yaz
  8 okunma

  Etiketler : , , , ,

    Benzer Yazılar


    Yorumlar

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.