Eskişehir taraftarı istedi! Erdoğan hediye etti

  Güncel Haberler    26 Mart 2019
Yorum Yok

Eskişehir taraftarı istedi! Erdoğan hediye etti

Eskişehirli taraftarlar, A Milli Futbol Takımının Yeni Eskişehir Stadyumu’nda Moldova ile oynadığı 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu ikinci maçı için Türkiye Futbol Federasyonu kadar kiralanarak kurulan LED reklam panolarının kaldırmamasını istek etti.

Ekonomik anlamda güç günler geçiren Eskişehirspor’a gelir sağlanması için taraftarların talebini kırmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, stadyuma en kısa sürede yeni reklam panolarının kurulması için Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na talimat verdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Eskişehir, dün akşam Ulusal Takım’ımızı adeta bağrına bastı. Gerek tribünde gerekse ekran başında izleyen herkes Yeni Eskişehir Stadyumu’ndaki atmosferden çok etkilendi. Eskişehirli sporseverlerden maç sırasında ve ardından, bu tesadüf için kiralanan LED reklam panolarının stadyumda kalması yönünde çoğu talep aldık.” değerlendirmesini yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yeni LED panolarının alınması ve Eskişehirli sporseverlerin bu talebinin yerine getirilmesi yönündeki talimatlarını anımsatan Bakan Kasapoğlu, dün geceden itibaren çalışmalara başladıklarını ve en kısa sürede Yeni Eskişehir Stadyumu’nun LED reklam panolara kavuşacağını belirtti.

ALTUN’DAN PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanlığı Iletişim Başkanı Fahrettin Altun da konuyla ilgili bir Eskişehirspor taraftarın Twitter hesabından yaptığı “Bugünün anısına reklam panolarının Eskişehir’de kalmasını sağlarsanız hem Eskişehirlileri keza de Eskişehirspor’u mutlu edersiniz. Takımın bu dijital panolara çok ihtiyacı var.” mesajına cevap verdi. Altun, mesajında “Cumhurbaşkanımız geçen günkü güzel maçın anısına stadyuma geçici olarak kurulan dijital panoların kaldırılmamasını talep eden Eskişehirli taraftarların ricasını kırmadı ve dün maç dönüşü Bakan @kasapoglu’na Eskişehir stadyumuna derhal yeni reklam panolarının kurulması talimatını verdi.” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili izah etme yapan Eskişehirspor Başkanı Kaan Ay, “Eskişehirspor’a zor günlerinde takviye olan Sayın Cumhurbaşkanımıza gösterdikleri teveccühten dolayı kulübümüz ve şahsım adına teşekkür ediyorum. çok eskiden kendisi de yeşil sahalarda top koşturan Sayın Cumhurbaşkanımız, her zaman kulübümüzün yanında olmuştur.” dedi.

Eskişehirspor taraftarları ise konuyu memnuniyetle karşıladıklarını aktararak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a zorlama günlerinde takımlarına yardım olduğu için teşekkürlerini iletti.

ESKİŞEHİRSPOR DEVLETE AIT SİTESİNDE YAPILAN AÇIKLAMA

“Kulüp Başkanımız Sayın Kaan Ay’ın ricası ve taraftarlarımızın sosyal medyadan yaptığı çağrı üstüne Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, stadyumumuzda kullanılmak üzere kulübümüze LED paneller hediye etmiştir. Söz konusu LED panellerin siparişi Sayın Cumhurbaşkanımız kadar verilmiş olup önümüzdeki günlerde kulübümüze teslim edilecektir. Duyarlılığından dolayı ilk olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza, Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sayın Burhan Sakallı’ya ve kulübümüze defalarca yardım olan büyük taraftarımıza şükranlarımızı sunarız.”

Eskişehirspor Kulübü

KAYNAK: AA
17 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.