Eski milli futbolcuya FETÖ’den hapis cezası!

  Güncel Haberler    26 Mart 2019
Yorum Yok

Eski milli futbolcuya FETÖ'den hapis cezası!

İstanbul 23. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuksuz davalı İsmail Demiriz avukatıyla hazırlanmış bulundu. Mahkeme heyeti, sanığın savcılığın verdiği mütalaaya karşı son savunmasını sordu. Demiriz, “Suçsuzum aramak bana ağır geliyor. Lakin yine de söylüyorum. Ben suçsuzum” dedi.

 

 

Mahkeme heyeti, davalı İsmail Demiriz’i “örgüt üyeliği” suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Duruşma hem sanığın yurtdışına çıkış yasağının devamına da hükmetti.

OLAYIN GEÇMİŞİ

 

 

İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılığınca hazırlanan 92 sayfalık iddianamede, eski milli futbolcular İsmail Demiriz, Uğur Tütüneker ve Arif Erdem’in hakkında ayrı olarak “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7,5 yıldan 15 yıla değin hapis cezası ile cezalandırılmaları istek ediliyordu. Duruşma, 13 Şubat tarihli duruşmada her üç sanığın dosyalarının ayrılmasına karar vermişti. Davalı Uğur Tütüneker’in atılı suçu işlediği sabit olmadığından beraatine karar verilmişti. Hakkında yakalama kararı bulunan Arif Erdem’in dosyası da ayrılmıştı. Davalı İsmail Demiriz’in hakkındaki savunmasını hazırlaması için duruşması ertelenmişti.

31 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.