En Ucuz Android Akıllı Telefonlar – Vatan Bilgisayar Fiyatları

  Akıllı Telefon    13 Kasım 2018
Yorum Yok

Akıllı telefonlar hayatımıza girdi gireli herkesin elinde akıllı telefonlar görüyoruz. Android, IOS, Windows işletim sistemlerinin en yoğun kullandığı işletim sistemi Android. Android telefonlar genellikle piyasadaki fiyat performans ürünleri arasında en iyileri.

Günümüzde ise en popüler telefonlar genellikle Apple markasının çıkardığı telefonlar olan Iphone’lar. Fakat Samsung’da en çok kullanılan telefonlar arasında. Samsung her ekonomik sınıfa akıllı telefon deneyimi sunuyor fakat marjinallik en planda olunca Iphone telefonları revaçta.

Ülkemize yurt dışından ithal telefonlar giriş yapınca vergi payını göz önüne alınca oldukça pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Yerli akıllı telefonlar ise ülkemizde fiyat performans açısından daha sağlıklı ve daha ekonomik bir deneyim sunuyor. Turkcell’in çıkardığı akıllı telefonlar özellikleri ile piyasayı sallamış olsa da şuan en çok tercih edilen Yerlli telefon Vestel telefonları olsa gerek.

Ucuz Yerli Telefonlar

Genellikle ucuz olmasından dolayı tercih edilen Vestel telefonları ülkemizde üretildiğini söylemek yanlış olur. İçerisindeki çoğu parça (örnek olarak işlemcileri gösterebiliriz) yurt dışından geliyor. Yerli telefonlar aslında sadece montaj ve satış sonrası destek olarak yerli diyebiliriz. Satış sonrası destek konusunda Apple oldukça cömert davranıyor. Bozulan telefonunuzu yenisiyle değiştirmesiyle gündem olmuş bir satış sonrası destek sağlıyor. Yerli telefon markalarında hızlı destek konusunda diğer ithal markalara göre önde olduğunu söylemeliyiz.General Mobile’de ülkemizde fiyat performans telefonlarını satışı çıkardığında herkes bu telefonları tercih etmişti.

Peki bizler telefon alırken nelere dikkat ediyoruz?

Telefon alırken genellikle yenilikçi tasarım ile karşımıza çıkan fakat sonrasında yıllar içerisinde hala aynı tasarım ile yoluna devam eden Apple, bir çok telefon markasının telefonlarının tasarımının tasarlanmasında öncü oluyor. Iphone 6 ile birlikte bir çok akıllı telefon markası Iphone 6 tasarımına ve ölçülerine yakın bir tasarım ile piyasada adeta Iphone 6 tasarımlı Andorid işletim sistemli telefon üretmişti.

[alert-note]Bu arada her bütçeye uygun Drone Tavsiyeleri yazımızı okumanızı öneririm.[/alert-note]

Kısacası bizler öncelikle tasarıma bakıyoruz. Yada gösterişe bakıyoruz diyebiliriz. Sonrasında ise fiyata ve sonra kullanım kolaylığına bakıyoruz.

En Ucuz Akıllı Telefonlar ve Fiyatları

  • Vestel Venus E3 674₺
  • Nokia 2 899₺
  • Samsung Galaxy J2 899₺
  • General Mobile GM8 899₺
  • Asus Zenfone Live 5,5 DUAL 1.079₺
  • Vestel Venus V5 1.099₺
  • Yukarıdaki listeyi Vatan Bilgisayar’ın telefon satış listesinden derledik.

En Ucuz Android Akıllı Telefonlar

Şuan ucuz andorid telefon almak istiyorsanız en ucuz ve sağlam telefon olarak Huawei Piranha IQ Smart 2 gb telefonunu size önerebiliriz, fiyatı ise 499₺

Günümüzde telefonculara ve gençlere en çok sorulan sorular arasında ucuz bir telefon bakıyorum, ucuz andorid telefon tavsiyesi verebilir misin gibi sorular oluyor. Fakat telefonu kullanacak olan sizsiniz ve öncelikle ihtiyaçlarınızı ve telefonu ne sıklıkla, ne amaçla kullanacaksınız, bunları bilmeniz ve buna göre bütçenizi belirlemeniz gerekiyor. Bütçenizi belirledikten sonra ise markalara ve markaların ekonomik telefonlarına gözatınız. Bazen telefon markaları ürettiği üst segment telefonları biraz düzenleyerek ekonomik bir telefon olarak satışa çıkarıyor. Mesala Iphone telefonları SE adında satışa çıkardığında herkes ucuz Iphone gözüyle baktı fakat bu telefonlar oldukça kaliteli telefonlardı. Aynı zamanda Iphone bu telefonların arkasında durup hala güncellemelerini yapıyor ve güvenliğini sağlıyor. Öyle ki Iphone 4’lerin bile güncellemeleri daha yeni yeni durdurmuştur.

Telefon Alırken Nereden ve Neye Bakarak Almalıyız?

Akıllı telefon alırken dikkat etmelisiniz çünkü akıllı telefonlar bir süre sonra donma, kasma gibi sorunlarla canınızı sıkabilir ve buda sizi yeni bir telefon almaya itebilir. Bu da ayrıca masraf demektir. 2 kere telefon almaktansa bu parayı bir telefona vermenizi tavsiye edebilirim. Piyasa da bulunan bir çok performans açısından iyi olmayan telefonlar var ve bu telefonları aldıktan sonra da karşılaşacağınız bir çok problemi teknik servisi ücretli olarak yapmaktadır. Bu da ayrıca kesin çözüm olmamasıyla sizin cebinizi yakmaktadır.

O halde telefon alırken teknik servisi iyi olan bir markayı tercih etmenizde fayda vardır. Teknik servis her şeyi size yıkmazsa o zaman gerçekten satış sonrası destek vardır demektir. Yani ortalama bir telefonun ekranı kırıldığında değiştirme ücreti 300 TL’den-1000 TL’ye kadar değişebilmektedir.

Önemli bir noktada fiyat performans ürünü olup olmadığını telefonun inceleme videolarını izleyerek anlayabilirsiniz. Sık sık oyun oynamak istiyorsanız oynayacağınız oyununun o telefonda donma ve kasma olmadan oynanabileceğini bir araştırın veya mağazalara giderek oyunu indirin ve deneyin. En ucuz telefon fiyatları dokunmatik olsun istiyorsanız önce bütçenizi belirleyin ve mağazalara girip deneyimleyerek alın. Deneyimlediğiniz telefon ihtiyaçlarınızı eğer karşılıyorsa, google’dan bu telefonla ilgili sorunları olanları araştırın. Sonrasında ise alabilirsiniz.

53 okunma

Etiketler : , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.