Emlak Konut yurt dışına açılıyor

  Güncel Haberler    18 Ocak 2019
Yorum Yok

Emlak Konut yurt dışına açılıyor

Emlak Ev Genel Müdürü Hakan Gedikli Emlak Konut’un yeni dönemde hedeflerini ve “Türkiye için Kazanç Vakti” kampanyasına ilişkin son bilgileri paylaştı.

Kampanyanın 2 aylık sürecinde 3 bin bağımsız bölümü satabileceklerine göze çarpan eden Gedikli, “Çok yoğun ilgi ve istek var. Bu yüzden projeye dahil olan konutları 4-5 bine çıkarabiliriz. İstanbul ve İzmir’deki yeni projelerimizi de bu kampanyaya dahil edeceğiz. Kampanya sonunda 2,5-3 milyar liralık ciro gerçekleşmesini varsayım ediyoruz. Belki üstüne bile çıkabilir.” değerlendirmesinde bulundu.

Gedikli, “12 yıldır Emlak Ev’ta, dağıtılmış birimlerde çalıştım. Genel Müdürümüz Murat Kurum’un bakan olmasıyla bize de böyle bir görev verildi. Biz de önce layıkıyla bu emaneti taşımaya çalışacağız. Bizim de bundan sonraki süreçte daha öbür, daha enerjik işler yapmamız gerekiyor. Bayrağı daha da ileri taşımamız gerekiyor.” diye konuştu.

Emlak Ev olarak satışla ilgili yeni araştırmalar yaptıklarını belirten Gedikli, şu bilgileri verdi:

Türk inşaat sektörünün dünyada ilk 3’ün içerisinde bulunduğunu aktaran Gedikli, “Almanya, Çin ve Türkiye müteahhitlik sektöründe öncü ülkelerden. Bu yüzden, dünyanın farklı alanlara yönlendirilmiş noktalarında satış, pazarlama ve finans geliştirme anlamında bunu yaymamız lazım. Fuarlarda da olmalıyız ama yurt dışında ofislerimizin de olması gerekiyor. Bizim yaptığımız projeler standartlar üstünde projeler. Bugüne kadar Türkiye’de işler yap-sat mantığıyla yürüdü. Bundan sonradan birazcık daha gayrimenkule dayalı parasal yatırım araçlarını çeşitlendirmemiz gerekiyor.” biçiminde konuştu.

– “Gayrimenkul fiyatları 10 sene sabit bir ivmeyle yukarıya gitmeye başlayacak”

Hakan Gedikli, hedeflerini 2018 yılının birincil yarısında, ayrıca satış ayrıca ihale anlamında yüzde 95 tutturduklarını aktararak, “2019 yılında yeni projeler geliştirmeye devam edeceğiz. Kişisel satışın yanında yatırım çeşitliliğini sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Türkiye ve İstanbul’da gayrimenkul fiyatlarının yüksek olmadığını vurgulayan Gedikli, “Hemen bağımsız bir bölümün fiyatı az kalsın elde etme maliyeti. Bundan daha sonra Türkiye’de gayrimenkul fiyatları 10 sene sabit bir ivmeyle yukarıya gitmeye başlayacak. 2005-2010 dönemindeki gibi süratli bir şekilde olmayabilir fakat bu dönemden daha sonra çoğaltma eğilimine geçecek. Dolayısıyla halk da gayrimenkule dönüşü gerçekleştirecek.” yorumunu yaptı.

Gedikli, “Dövizi yatırım aracı olarak kullanan ahali bir süre girip çıkacaklar. Daha uzun vadeli ve garanti olan gayrimenkule dönecekler. Bu dönem, saldırıların getirdiği küçük zamanlar. Bunlar uzun sürmez. Vatandaşımız dövize yatırım yapma taraftarı değil gerçekte. Bu şart sürdürülebilir değil, kısa süre içerisinde normale dönecektir.” biçiminde konuştu.

Gedikli, kampanya dahilinde döviz ve altınını aktarmak isteyenlere ilişkin şu bilgileri verdi:

“Kampanya’da dövizini altınını bozdur ama makbuzunu getir demiyoruz. Bizim için manâlı olan vatandaşın bize geldiğindeki beyanı oluyor. Makbuz ya da dekont görmüyoruz. İsteyene döviz, isteyene altın, isteyene TL üzerinden sözleşme yapıyoruz. Sözleşmeyi imzaladığı günden dolar kurunu alıyoruz. 1 yıl her tarafında dolar kuru yüzde 20 yükseldiyse, peşinatı oranında bu yükselişi kalan borcundan değeri oranında düşüyoruz. Dolar kuru düşerse de yatırdığı gün neyse ona sabit tutuyoruz. Yani gelir var, kayıp değil. Vatandaş yüzde 0,98 kredi oranında banka ve kefil olmadan Emlak Ev güvencesi aşağıda gayrimenkule girmiş oluyor.”

1 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: