Blog

E-ticaret sektörü büyümeye devam ediyor

  Blog    4 Ocak 2019
Yorum Yok

E-ticaret sektörü büyümeye devam ediyor

Türkiye’de E-Ticaret Sektörü son 3 yılda her sene %50 büyüdü. Private Shopping kavramı, Fransa Vente-Privee ile başladı. Bu sitenin başarısının arkasında bir çok ülke kendi private shopping sitelerini kurdu. Sistemin esas mantığı sezon sonu, sınırlı sayıdaki ürünleri belirli bir vakit içinde satışa arzetmek. Üyelik sistemi ise alışverişte sistemi cazip kılan diğer etken. Dünyada Private shopping sitelerinden takvim yapılan alışveriş tutarı 100 milyar $ civarında seyrediyor. Private Shopping Sektörü 2011 Yılında %50 Büyümeyle, 6 milyar TL’lik Bir Satmak Rakamına Ulaştı Perabutik.com Genel Müdürü Mukaddes Şekerci, Türkiye’de Private Shopping sektörünün 2011 yılında %50 büyümeyle, 6 milyar TL’lik bir satış rakamına ulaştığını söyledi. Kesik alışverişi kısa süreli sunma, kayıtsız şartsız iade ile oturduğu yerden alışveriş yapma fırsatı gibi etkenler Online Private Shopping Meslek Modelinin başarısının sırrı. Içten reklam kanalları ile müşterilere ulaşan, ürün seçimindeki kaliteyi muhafaza eden Grup Alışveriş Siteleri satışta başarıdan başarıyla koşuyor.
2012 Yılı Sonunda 10 Milyon Faal İnternet Kullanıcısı Alışveriş Yapıyor Olacak!
Perabutik.com Genel Müdürü Mukaddes Şekerci; 2012 yılının sonlarına doğru Türkiye’de yaklaşık 40 milyon internet kullanıcısı olacağını tahmin ettiklerini ve ülkemizde e-Ticaret başvuru oranı Avrupa’daki rakamlara ulaştığında, alışveriş sitelerinden 10 milyon faal internet kullanıcısının alışveriş yapıyor olacağını söyledi. Mukaddes Şekerci; “Bu durum yabancı yatırımcıların ülkemize olan ilgilerini arttırmasıyla sonuçlanırken önümüzdeki yıllarda Türkiye pazarında fazla ciddi satın almaların olacağını düşünüyorum” dedi.
TTNET Müşterilerine Extra İndirim!
%100 Türk Sermayeli bir şirket olarak 01 Aralık 2011 tarihinde kurulan Perabutik.com, şu başlıca kadar 300 şirketle 750 öbür marka yüzlerce başarılı kampanyayı hayata geçirdi. TTNET müşterileri, sadece Perabutik.com üzerinden yaptıkları alışverişlerde sıradan indirimin yanına extra bir indirimden daha faydalanıyorlar. Öbür kampanyaları aynı sepette alabilme imkanı sunması, TTNET müşterilerine özel indirim vermesi Perabutik.com’u rakiplerinden ayırıyor.

24 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.