Dünya metropollerine Nef imzası!

  Güncel Haberler    9 Ocak 2019
Yorum Yok

Dünya metropollerine Nef imzası!

Bir yanlamasına Türkiye’de fold home konseptli konut satışıyla rekorlar kıran diğer yana ise Nef Global markasıyla dünya metropollerinde Nef markalı projelerle büyük bir ses getirmeye hazırlanan Nef’in Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, Forbes Türkiye’nin Ekim 2018 kapağındaydı.

Dünyanın en prestijli aylık ekonomi dergilerinden Forbes’un Türkiye edisyonuna fazla çarpıcı açıklamalarda bulunan Nef Idare Heyeti Başkanı Erden Timur, Nef Global’in gayrimenkulde dünyadaki ilk marka olma hedefine adım adım yaklaştıklarını ifade etti. Yurt dışı yatırımları için Ocak 2018’de Nef Global isimli farklı bir şirket kurduklarını; yakın gelecekte New York, Chicago, Washington, Londra ve Berlin gibi dünyanın önde gelen metropollerinde Nef markalı projeler geliştireceklerini belirten Erden Timur, “Daha üçüncü ayında 62 şirket iki taraflı proje gerçekleştirmek için önerge sunmuştu. Bu rakam bugün 120. Hepsi için emin kuralımız, projelerin Nef markasıyla yapılması” biçiminde konuştu. Nef’in yurt dışı yapılanmasına ilişkin röportajda kullanılan şu ifadeler dikkat çekti:

Hindistan ve İngiltere’ye projeler

“Nef Global, Hindistan’ın en büyük ofis yatırımcısı ve bununla beraber WeWork Hindistan’ın franchise’ı olan Embassy Group ile Londra’da ve Hindistan’da projeler geliştirmek üzere 20 Eylül’de anlaşmaya vardı. 32 milyon öğrenci ile dünyanın en büyük pazarlarından Hindistan’da ve Londra’da yapılacak projelerle öğrenci yurdu markası ‘Novu’ ve yine Erden Timur’un genç profesyoneller için geliştirdiği yeni konsepti hayata geçirilecek.”

Foldhome’dan sonradan “Fold World”

“Zaferden yok, seferden sorumluyuz” diyen Erden Timur, konutta global marka olma hedefi doğrultusunda EBRD ile 5 takvim plan çerçevesinde Avrupa’da 5 bin üniteli ev ve 6 bin yatak kapasiteli akademik rezidans yapacaklarına da uyarı çekti. Nef’in yakında işlerlik kazanacak olan Fold City uygulamasını yurtdışında da kullanacağını bildiren Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, “Bizimle proje geliştiren tanıdık olmayan şirketler, yalnızca Fold Home için dairelerin satış fiyatını yüzde 10-15 artıracak. Buna diğer taraftan Londra’da ev sahibi olanın New York Nef’te de kalabileceği ‘Fold World’ konseptini ekleyince, işte o vakit oyun tamamen değişecek” diye konuştu.

RAKAMLARLA NEF:

* YÜZDE 96: NEF’İN TAMAMLANAN 25 PROJESİNDEKİ SATIŞ ORANI
* 2.7 MİLYAR TL: NEF’İN İSTANBUL VE BODRUM’DAKİ ARSA STOĞUNUN DEĞERİ
* 7.9 MİLYON EURO: NEF’İN 1.707 METREKARELİK EN PAHALI DAİRESİNİN FİYATI
* 7.2 MİLYAR TL: DEVAMLI ALTI PROJENİN TOPLAM YATIRIM TUTARI
* 1.5 MİLYAR DOLAR: NEF’İN YURTDIŞI PROJELERİNİN TOPLAM TUTARI

35 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.