DERSİAD yerel seçim kararını açıkladı

  Güncel Haberler    28 Mart 2019
Yorum Yok

DERSİAD yerel seçim kararını açıkladı

Son yıllarda Dünyada ve bulunduğumuz Coğrafyada değişen koşul ve politikalar değerlendirildiğinde, Ülkemizin kararlılık ve birlikteliğini koruyabilmesi hayatiyet derecesinde mühimdir açıklamasında bulunan DERSİAD (Dünya Erdemli ve Sanayici İşadamları Derneği) Genel Başkanı Mustafa Çınar “Ülkemizin menfaati tüm şahsi us ve bireysel ihtirasların üstündedir. böylece 31 Mart Yerel Seçimlerinin ciddi bir siklet arzettiğini unutmamak gerekmektedir” dedi.

 

 

Yaptığı basın açıklamasında 31 Mart 2019 Tarihinde gerçekleşecek olan Yerel Seçimlerin,Ülkemize ve vatandaşlarımıza bahtı açık neticeler vermesini temenni eden DERSİAD Genel Başkanı Mustafa Çınar; “Her ne dek 31 Mart bir Yerel Seçim de olsa, tüm gayretleri Ülkemizin ve Aziz Milletimizin yararına olacak bütün alıştırma ve projelere muhalefet olan bazı partilerin parlamenter rejime geri dönüş talepleri maalesef seçimleri yalnızca bir lokal seçim olmaktan öte bir referanduma çevirme düşünceleri ve niyeti gözlemlenmektedir. Yeniden FETÖ ve PKK gibi Terör örgütleri ve Terör Örgütü yandaş-benzer partilerin de güvenlik zaafiyet beklentileri bu seçimin önemini artırmaktadır. Son bir yıl içerisinde yaşanan idareli daralma, dışarıdan veya içeriden yapılan spekülasyonlar sonucunda döviz kurundaki yükselme, firmaların zorlanmaları ve konkordato talepleri lokal tercih sonuçlarında istikrar sağlanamaması halinde daha da artabileceği varsayımdan öte bir realitedir” açıklamasında bulundu.

“Büyük Projeler Türkiye’nin Önemini Arttıracak”

 

 

17 takvim AK Parti İktidarının program ve çalışmaları ile Ülke ekonomisinin güçlendirildiği ve yapısal sorunların büyük oranda ortadan kaldırıldığını bildiren Çınar, “Kendi ayakları üstünde duran bir sistem tesis edildiği kabul edilse de son bir yıldaki gelişmelerin hala kırılganlıklara sahip olduğu unutulmamalıdır. Hâlihazırda devam eden büyük projelerin aynı çabucak devam etmesi, bununla beraber yeni projeler ile Türkiye’mizin dünyada daha etkin bir yere sahip olması kaçınılmazdır. Yeniden bulunduğumuz coğrafyanın, zayıflayan bir Türkiye’ye vereceği darbeler de gözardı edilmemelidir” dedi.

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin etkilerinin ve risklerinin hala devam ettiğini bildiren Çınar, “Hainlerin ülke içinde ve uluslararası mecralarda her türlü hainliğe başvurarak bu tercih sonuçlarını beklediği unutulmamalıdır. Ülke menfaatine hasar verecek bir sonucu vatan ve halk sevdalısı her ferdin dikkate almak bile istemediği kanaatindeyiz. Deneyimli ve yıllarca Ülkemizde hizmet etmiş Devlet Adamlarımızın Ankara, İstanbul, İzmir gibi Büyükşehirlerde namzet olarak gösterilmesi ayrıca takdire şayandır. İşte tüm bu Sebeblerden nedeniyle, DERSİAD olarak Cumhur ittifakını destekliyoruz. Ümit ve temenni ederiz fakat; tercih sonuçları Ülkemize, Aziz Milletimize ve bütün İslam Ümmetine hayırlar getirsin” dedi.

35 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.