Değişim Uzmanları uzmanlık belgelerine erişti

  Sağlık ve Yaşam    7 Ocak 2019
Yorum Yok

Değişim Uzmanları uzmanlık belgelerine erişti

Değişim Hayattır! Başkalaşım İle Yenilen! Değişimi Keşfet! Başkalaşım İle Özgürleş! Hemen Metamorfoz Zamanı! Sloganları ile değişimin önce bireyin kendinde başladığını bütün dünyaya duyurmaya istikrarlı 15 Başkalaşım Uzmanı sertifikalarını aldı.

İstanbul Yeni Asır Üniversitesi ve Dünya Metamorfoz Akademisi’nin ortak hazırladığı, dünyada bir başlangıçta 2018 yılında başlatılan Değişim Uzmanlığı sertifika programının ikincisi tamamlandı.  Sertifikalarını bölge Uzmanlar, Değişim Sanatı programlarını tüm dünyaya coşkuyla sunmaya hazırlanıyor. Dünya Başkalaşım Akademisi kurucuları tarafından 55 yıllık birikimin sonucunda oluşturulan 60’ın üstünde başkalaşım programı, kişisel gelişim alanında çığır açacak bir dinamizm ile insanın ve toplumun olumlu bir şekilde değişmesini, barışma doymuş bir dünyaya geçilmesini amaçlıyor. 

Dünya Değişim Akademisi kurucuları şu açıklamaları yaptı:

“Başkalaşım programları insanı bedensel, zihinsel, hissi ve ruhsal düzeylerde olumlu bir şekilde etkileyen pratik tekniklerden oluşuyor. Bu teknikler senelerce uygulanan teorik ve pratik tecrübeye dayanıyor, süreç içinde binlerce insan bu tekniklerden yararlandı ve olumlu değişimler yaşadı. Bu uygulamalar sonucunda insan hayatının nasıl pozitif bir şekilde değiştiğini gördüğümüz için, Başkalaşım Uzmanlarını yetiştirmeye karar verdik. Başkalaşım Uzmanları ve onların uygulayacağı Başkalaşım Sanatı programları bir uçtan bir uca insanların bilinç seviyesi yükselecek, gelecek daha aydınlık ve umut verici olacak. Dünyanın bilinçli bir metamorfoz yaşamasını amaçlıyoruz” dediler.

İstanbul Yeni Asır Üniversitesi Aralıksız Eğitim Merkezi’nden (YENİSEM) Açlık Gönül ise Değişim Uzmanı yetiştirmek için Dünya Başkalaşım Akademisi ile ortak başlatılan sertifika programının önümüzdeki dönemde de devam edeceğini belirterek,  “İstanbul Yeni Asır Üniversitesi ve Dünya Metamorfoz Akademisi yeni yılda da işbirliğini devam ettirecek. 11 Mart 2019 ile 15 Haziran 2019 tarihlerinde yeni programlar açılacak ve bu programlar devirli olarak devam edecek. Başkalaşım Uzmanı edinmek isteyen herkesi eğitimlere bekliyoruz” dedi.

METAMORFOZ UZMANI KİMDİR?

Günümüzün buhran, stres, stres, nefret gibi pekçok sorununa pratik çözümler sunan, 60’tan pozitif konuda Metamorfoz Sanatı tekniklerinin pratikte eğitimini veren, bireyin özdeki doğal kişiliği üstüne sonradan eklenmiş,  dayatılmış, öğretilmiş inanç ve kalıpları aşmasına yardım olan uzmanlardır.

Değişim Uzmanları, bireylere kendi öz doğalarını keşfetmeleri yolunda Metamorfoz Sanatı programları ile yol belirten ve motive eden profesyonellerdir.

Bireysel değişim programlarının temel dayanağı kişinin uzaklaştığı orijinalliğine yani öznelliğine her yerde ulaşması için zorunlu teorik ve pratik veri ile donanımı sağlamaktır. Bireyin kendi ile ilgili sorular sorması ve daha iyi bir hayat yolu araması kişisel başkalaşım için bir başlangıçtır.

İnsan ne yaparsa yapsın değişime direnemez, doğduğu andan öldüğü asıl değin aralıksız bir değişim dinamiği içindedir, çünkü metamorfoz evrensel bir kanundur. İşte Başkalaşım Uzmanı, insanın kaçamadığı değişimi yönetmesine ve yönlendirmesine yardım olan uzmandır.

Metamorfoz Sanatı bireye değişimi yönetmeyi ve yönlendirmeyi öğretir, Değişim Uzmanı ise bu konuda bireye rehberlik eder.

Değişim Sanatı baştan sona bireyde yargısız bir farkındalık gelişir, taraf tutmadan, yaşamı ve insanları bölmeden, kendini ve yaşamı tamlık içinde tutarak yaşamayı öğrenir.

Metamorfoz Sanatı doğruca birey aşması gereken bütün engelleri aşar, yaşama yeni görüş açıları geliştirir, yaşamı tekrar yorumlamayı ve doyasıya yaşamayı keşfeder, sonuç olarak yeni bir insan olur.

Metamorfoz Sanatı sayesinde ortaya meydana çıkan yeni insan, negatif düşüncelerden, negatif adalet ve inanç kalıplarından özgür, öz disipline sahip, çalışkan, özgüvenli, marifetli, içsel gücünü içten yönlendirebilen, açıklama ve irtibat yeteneği gelişmiş, kavrama ve zevk sahibi, stresi ve zamanı yönetebilen kişidir.

DEĞIŞIM SANATI PROGRAMLARI NELERDİR VE İNSANA NE KATAR?

Metamorfoz Uzmanları liderliğinde uygulanan Metamorfoz Sanatı programları ile kendi öz doğasını keşfeden ve potansiyellerini harekete geçiren birey için yaşam baki olanaklar sunan bir maceraya dönüşecektir. İnsan heyecan ve coşku ile yaşama sarılacak ve geride kalan tek bir lahza için bile pişmanlık veya kayıp duygusu yaşamayacaktır.

Aşk, Sağlıklı Cinsellik, Ebeveyn Olma, Bağışlama gibi konularda uygulanan Başkalaşım Sanatı programları insana defalarca özlediği ve aradığı aşk ve aile hayatını sunacaktır.

Korkuları Aşma, Kıskançlıktan Özgürleşme, Öfkeden Özgürleşme, Nefretten Özgürleşme gibi Metamorfoz Sanatı programları ise bireyin baskıladığı ve böylece içinde biriken, bu nedenle negatif fikir ve tutum kalıplarına neden olan olumsuz enerjileri atmasını ve daha hafif ve mutlu bir hayat sürmesini sağlayacaktır.

Sezgili Olma, Tekamül, Anda Kalma, Farkındalık, Kendini Bilme gibi Metamorfoz Sanatı programları tamamen ise kişi görünenin gerisinde gizli olanı fark edip keşfedecek ve sahiden görünen ile rahat olanın derinde tüm teşkil ettiğini, bölünmenin yalnızca yüzeyde olduğunu anlayacaktır.

Liderlik, Motivasyon, Organizasyon ve Strateji Geliştirme, Vakit Yönetimi gibi o kadar çok konuda oluşturulan Değişim Sanatı programları ise meslek ve kariyer yaşamında bireyi almak istediği yere taşıyacaktır. Birey, bireysel ya da grup halinde elde edilen kazanımların sahiden bütün insanlığa ait olduğunu anlayacak ve bundan keyif alacaktır.

Galibiyet, Özgüven, Cesaret, Baskı, Sorumluluk, Hür gibi kavramlar üstüne oluşturulan Değişim Sanatı programları, bireyin elde ettiklerinin daha sorumlu olması için kendisine verildiğini anlamasını sağlayacaktır.

Ve daha böylece fazla Değişim Sanatı programı, Değişim Uzmanları rehberliğinde bireye aradığı hayat yolunu bulması ve bu yolda güven ve kararlılıkla yürümesi için gerekli olan değişimi yaşatarak, eski kabuğundan sıyrılıp yepyeni bir insan olması için rehber olacaktır. 

Dünya Başkalaşım Akademisi’nden alınan bilgiye takriben 60’tan fazla metamorfoz programı mevcut. Her program pratik tekniklerden oluşan uygulamalara dayanıyor.

METAMORFOZ SANATI PROGRAMLARINA KATILANLARDAN DENEYİMLER:

Depresyondan Özgürleşme Sanatı
Gerçekten ilk kez, bu programın bu denli zinde bir etkiye sahip olacağını düşünmemiştim. Boşanma sürecini bu değin pozitif ve sancısız geçirdiğime ben bile inanamıyorum!  Her şey için fazla lakin fazla teşekkürler. (Bir aza)

Kendini Ifade Etme Sanatı
Eskiden düşüncelerimi net ifade edemezdim o yüzden baskılardım. Acilen karşı tarafa ters gelse bile rahatlıkla söyleme cesareti buluyorum ve vicdan azabı suçluluk duymuyorum. Bu metamorfoz kendim olmamı sağladı, olduğum gibi davrandıkça daha serbest ve hafif hissediyorum. Daha gerçek ve sade… (Bir üye)

Öfkeyi Şekil Değiştirme Sanatı
3 hafta süren öfke çalışmaları sırasında bilhassa İstanbul trafiğinde yaşadığım öfke kabarmalarını çoğalan farkındalık doğruca dönüştürmeyi başardım. Ardından bir uçak yolculuğunda yaşadığım deneyimle çalışmaların faydasını bir kere daha gördüm. Alışılagelmiş şartlarda 50 dakikalık bir uçak yolculuğu için takriben 3 saat uçak içinde mahsur kaldık. Yolcuların büyük çoğunluğu duruma öfkeyle ayaklanma ederken sakinliğimi koruyarak diğer yolcuları yatıştırmaya çalıştım. Çevrede olaya azami tepki bildiren bir beyefendi yaptığım yorumlama sonunda sessiz kalarak durumu kabullendi, beni de şaşırtarak tek kelime yanıt bile vermedi. Yine aile ile geçirdiğim süreçte önceden yaşadığım öfke kabarmaları olmadı, daha ağırbaşlı bir zaman dilimi paylaştık. (Bir aza)

Başarı Sanatı
Gerçek başarının  insanın kendini kabullenmesi ve sevmesiyle başladığını öğrendim. Kendimi hoşlanmak içinde başarılı yada mükemmel olmaya gerek olmadığını.. Başarılı olmanın hayalini düzenlemek yerine başarının her lahza benimle olduğunu ve başarının peşinden koşmak yerine başarının gelip bizi bulacağını öğrendim. (Bir aza) 

15 okunma  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.