Dansçılar 12 gündür Atatürk Havalimanı’nda mahsur

  Sağlık ve Yaşam    16 Ocak 2019
Yorum Yok

Dansçılar 12 gündür Atatürk Havalimanı'nda mahsur

Afet ve Ivedi Şart Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 11.31’de Antalya’nın Kumluca ilçesi açıklarında 4,1 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi. Zelzele, yaklaşık 31.28 kilometre derinlikte meydana geldi.

öte yandan Yalova’nın Çınarcık ilçesinde dün meydana gelen Richter ölçeğine göre 4.5 büyüklüğündeki depremin arkasından bölgede son 24 saatte 22 deprem daha kayda geçti. Afet ve Acele Durum Yönetimi Başkanlığı Zelzele Dairesi Başkanlığı (AFAD) da Yalova’da dünden itibaren meydana gelen depremlerin haritasını devlete ait internet sitesi üzerinden kamuoyuyla paylaştı.

‘ANORMAL BİR DURUM DEĞİL’

öte taraftan Doğa Hareketleri Araştırma Derneği Başkanı Fuat Agalday, “4.5’lik depremin peşinde 20-25 depremin olması anormal bir durum değil. şu anda biz de verileri inceliyoruz. Orada hem karasal ikincil faylar var ayrıca de ayrı bir fay hattı var. Marmaranın içinde olacak olan beklediğimiz fay hattı üzerinde yok bu. Bu Çınarcıkta meydana gelen peşinde Armutluya doğru Çanakkaleye dürüst dışarı giden bir fay. Verileri peşine düşüp takip ediyoruz. O alan yani Armutlu Yarımadası, çok bambaşka bir yapıya sahip. Termal kaynaklar var ve sıcak su çıkışları oluyor. 99 depreminden sonradan da benzer bölgede bir deprem fırtınası olmuştu. Şu an meydana gelen 20-25 deprem için deprem fırtınası diyemeyiz. Biz de izliyoruz ve takipteyiz. Bir müddet daha o bölgede hareketlilik devam edecektir. Bu meydana gelen yer sarsıntısı, bizim ana beklediğimiz depremi yaratacak fay hattı üzerinde değil” diye konuştu.

16 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.