Blog

Çocuğunuzun zeki olması için…

  Blog    19 Ocak 2019
Yorum Yok

Çocuğunuzun zeki olması için...

Bugüne dek abur cuburun zararları, defalarca obeziteyle ilişkilendirilirdi. Ama İngiliz bilim insanları abur cuburun, çocukların akıl gelişimini negatif etkilediği sonucuna vardı. Uzmanlara tarafından, özellikle 0-2 yaş arasındaki çocuklar, şeker ve tuzdan uzaktan tutulmalı.
Bristol Üniversitesi’nin araştırmasına tarafından, çocukların beyin gelişiminin tamamlandığı dönem olan 0-2 yaş arası fazla tüketilmesi zekayı olumsuz etkiliyor…
14 bin’e yakın çocuk üzerinde yapılan araştırmada ufak yaşlarda fazla yağ, şeker ve tuzlu yer alan işlenmiş gıdaları bitiren çocukların zeka seviyesi, balık, sebze ve meyve yiyenlere oranla daha düşük çıktı.
Çocuk sağlığı ve çocuk hastalıkları uzman Dr. Açlık Özgeneci Öngün, “Japonya’da yapılmış da araştırmalar var sabah kahvaltılarında ekmek mi pirinç mi verelim diye ekmek bahşedilen grupta zekaların daha düşük olduğunu kanıtlamışlar…” diyor…
Uzmanlara tarafından ebeveynler 0-2 yaş arası çocuklar şekerden uzakta tutmalı…
Öngün: “Demirden zengin gıdalar yumurta, bulgur, kırmızı et ve de pekmez diyebilirim annenin bir sabahleyin kahvaltısında reçel yerine pekmez tercih etmesi ayrıca okuluna ayrıca zeka gelişimine ayrıca de davranışına yardımcı olacaktır…”
NTV

8 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.