CHP’de hesaplaşma sürüyor! İnce hazırlık yapıyor

  Güncel Haberler    20 Mart 2019
Yorum Yok

CHP'de hesaplaşma sürüyor! İnce hazırlık yapıyor

24 Haziran’ın gerisinde CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin partisinden yüzde 8 daha pozitif oy almasının gerisinde İnce ve taraftarları yönetim değişikliği amacıyla doğaüstü kurultay sürecini başlatmıştı. Genel Merkez yönetimi de toplanan imzaların yeterli olmadığını bahis ederek olağanüstü kurultayı engellemişti.

 

 

KILIÇDAROĞLU’NA KARŞI KOLLAR SIVANDI

Bunun üstüne muhalifler yaklaşan yerel seçimi de dikkate alarak doğaüstü kurultay taleplerini rafa kaldırmışlardı. Ancak partinin saptama ettiği belediye başkan adayları ve bu süreçte ekarte edilen isimler muhalifleri her yerde kamçıladı. Bu çerçevede 1 Nisan sonrasına ilişkin hazırlıklar da yoğunlaştı. 24 Haziran cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce de kolları sıvadı.

 

 

ÖRGÜTLE BULUŞUYOR

Karşı Taraf kanat İnce önderliğinde lokal tercih sürecinde sahaya inerek halkla buluşuyor. İnce’ye, rakip isimlerden Gürsel Tekin ve Barışma Yarkadaş da eşlik ediyor. 81 ili dolaşmayı planlayan İnce ve ekibi gittikleri illerde parti örgütüyle de buluşuyor, başkan adaylarına takviye programları düzenliyor.

31 MART SONRASI DÜĞMEYE BASILACAK

Kulislerde, İnce ve ekibinin bu gezileri seçim sonrası tekrar mucizevi kurultay çağrılarının yapılacağı şeklinde değerlendiriliyor. Muhaliflerin 1 Nisan ve sonrası süreçte olağanüstü kurultay taleplerini sandıklardan çıkacak sonuca kadar yeniden dile getireceği açıklama ediliyor.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
13 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.