CHP-İP listeleri PKK’lı kaynıyor

  Güncel Haberler    16 Mart 2019
Yorum Yok

CHP-İP listeleri PKK’lı kaynıyor

CHP-İYİ Parti (İP) listelerinden aday gösterilen PKK’lılar bir bir deşifre oluyor. CHP’nin Kepez Belediye Meclisi üyesi adayı Abdülbaki Karaağaç’ın da terör örgütü PKK ile derin bağlantıları çıktı. 2012’de terör örgütünün kapanan partisi BDP’nin Antalya İl Başkanlığı görevini yapan Abdülbaki Karaağaç’ın kardeşi Abdülhadi Karaağaç terör örgütünün dağ kadrosundan. Terörist Karaağaç, gri listede aranan teröristler aralarında. Seçmenden gizlenerek CHP listesine alınan Abdülbaki Karaağaç’ın skandal konuşmalar yaptığı belirlendi.

 

 

ÖCALAN’A ÖVGÜ YAĞDIRDI

 

 

Terörist başı Abdullah Öcalan’ın yakalanışının 15 sene dönümünde açıklamalarda yer alan Karaağaç, “15 Şubat 1999’da Kürt halkının lideri Abdullah Öcalan, uluslararası bir komplo sonucu tutsak edildi. Kürt sorununun çözümsüz kalmasına, Kürdistan’da halkın baskı altında yaşanmasına, bir ulusun dilinin, kültürünün red edilmesine yol açanlar 15 Şubat komplosunu gerçekleştirenlerdir. Bizler, Abdullah Öcalan’ın derhal özgür bırakılmasını istiyoruz. Öcalan’ın hür olması, aşağılanan, katledilen Kürt halkının uzattığı barışma elinin sıkılması demektir. Kürt sorununun çözümü de buradan geçmektedir” diye tavır yaptığı ortaya çıktı. CHP listesinde HDP kontenjanından Halil Mengelliboğa’yı aday gösterdi. Antalya Kepez’deki ad bununla da sınırlı yok, HDP’li Mustafa İlhan, Nesibe Bahadır da CHP listesine girdi.

LİSTELERDE TKP/K’LI DE VAR

CHP-İYİ Parti listelerindeki terör bağlantılı isimler bununla da sınırlı yok. Adana Yüreğir’de CHP listesindeki 2 ismin adı terörle anılmış. Listedeki Şükrü Bayav 5 Ağustos 2015’te PKK’ya karşın terör operasyonunda “Eylem hazırlığında olduğu” gerekçesiyle gözaltına dargın, aynı zamanda da HDP üyesi. Eser Çapar ise HDP’den eski milletvekili adayı. “Terör örgütü TKP/K üyesi” olduğu gerekçesiyle hakkında Adana 4’üncü Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’nde dava açılan Çapar, terör bağlantıları nedeniyle KHK ile kamudan uzaklaştırılmış.

HDP SAADET İÇİN ÇEKİLDİ

Bursa’daki listeye de HDP sızdırılmış. Bir dönem HDP’den Şanlıurfa Milletvekili adayı olan Fatma Özen Çerençe, Nilüfer ilçesinde İP’lilerin de yükseklik gösterdiği CHP listesine altıncı sıradan girdi. Adıyaman’ın Besni ilçesinde ise ittifak açıktan duyuru edildi. HDP Besni ilçe yönetimi CHP’nin adayını destekleyeceğini açıkladı. Ardahan’da da HDP’li İlter Senem ve Volkan Ünver, CHP’nin listelerinde kendine yer bularak belediye meclis üyesi adayı oldu.

Yenişafak

36 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.