Chicago Konsolosu Acar’dan FETÖ’cü firarilere yanıt

  Güncel Haberler    4 Ocak 2019
Yorum Yok

Chicago Konsolosu Acar'dan FETÖ'cü firarilere yanıt

Türkiye’nin Chicago Başkonsolosu Umut Acar, devlete ait Twitter hesabından 31 Temmuz 2018 tarihinde paylaştığı ve profiline sabitlediği paylaşım sebebiyle FETÖ’cülerin hedefi oldu.

Bir Türk vatandaşın, cami şadırvanında abdest aldığı sırada bir kediye su içirdiği görüntüleri Acar, “Bu topraklarda yaşamış insanın mayasında iyilik, güzellik, acıma vardır.” notuyla paylaşmıştı.

“Ülkede fazla şükür hukuk da var adalet de”

ABD’deki FETÖ firarilerinden ve Gülen’e en yakın isimlerden olan 2004-2009 yılları arasında FETÖ organizasyonu Rumi Forum başkanlığını yürüten Hasan Ali Vatansever, Acar’ın bu paylaşımının altında, “Türkiye’nin diktatörlükle yönetildiği” iddiasını paylaştı.

Acar bu yorumun ardındaki, “Senin o utanmadan diktatörlük dediğin, her fırsatta balçık atıp kötülediğin ülke sen ve senin gibilerin Şikago’da Başkonsolosluğumuza gelip özgürce, ‘Diktatör’ dediğin insanın aleyhinde oy vermene izin veriyor. Ülkede fazla şükür hukuk da var yargı de. Çok daha iyi olacak İnşallah” ifadelerini kullandı.

Bunun üstüne Vatansever, Acar’a saldırılarını sürdürerek, “Gerçekten haklısın Umut Acar. Almanya’daki konsolosluğunuzda yaptığınız gibi, Washington’daki gibi adamlarınızla beni linç edebilirdiniz. veya Kaşıkçı olayındaki gibi katle ortak olabilir, göz yumabilirdiniz. ya da daima yaptığınız gibi pasaportuma kimliğime el koyabilirdiniz” değerlendirmesinde bulundu.

Umut Acar ise kaçak Yurtsever’in bu yorumuna, “Halbuki biz ne yaptık? Namaz kılmak istediğini söyleyince sana bile yer gösterdik. Şu Anda utanmadan kötüleme atıyorsun” diye cevap geldi.

Acar’ı maksat alan bir öteki isim de Türkiye’de hakkında gevşemiş farklı alanlara yönlendirilmiş FETÖ davaları nedeniyle firari durumda yer alan Adem Yavuz Arslan oldu.

Arslan, Acar’ın Yurtsever’e verdiği cevabı alıntılayarak, “Oy kullanmana izin veriyor ‘… AKP rejiminin karakterini göstermesi açısından kayda değer bir ifade!” mesajını paylaştı.

Lütfen kimse kusuruma bakmasın Çok yerinde bir üslup değil farkındayım lakin bu tiplerle zaman kaybetmeye değmeyeceğini düşünüyorum. O nedenle bu yola başvuruyorum. Kim buluş ettiyse elleri tasa görmesin. pic.twitter.com/cWndKBwKQt

32 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.