Canan Karatay’dan korkutan açıklama

  Sağlık ve Yaşam    16 Ocak 2019
Yorum Yok

Canan Karatay'dan korkutan açıklama

Kurtlu meyve yemek gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Karatay, “Çünkü bütün meyvelerin üstü ilaç ve kimyasal doymuş, tarım ilaçları zehirdir. Trans yağ olur ve sizi kanser yapar. Tarım ilaçlarının kanser yaptığı yüzde bin 500 kanıtlanmıştır. Yapmaz diye çıkıp itiraz etmesinler” ifadelerini kullandı.

EMZİREN ANNELERE PALM YAĞI UYARISI

Emziren annelerin palm yağını kullandıktan sonradan yağın sütle çocuğa geçerek kanser yapma riski olduğunu bildiren Prof. Dr. Canan Karatay, “Anne sütünden geçerse çocuk kanser olur tabi, çünkü trans yağlar vücuda girdiği süre sağlıklı yağların kullanımını engelliyor, kanser yaptığı biliniyor. Girdiği miktara alt, küçük çocuklara palm yağı anneden de geçerse fazla kullanıldığı zaman hemencecik yapar diyemeyiz lakin ileride cips yiyorlar, gençler kilo alıyor, göğüslerinin büyümesi bunu gösteriyor” diye konuştu.

”PALM YAĞI OPERASYON GÖRÜNCE KANSER SEBEBİ”
 
Palm yağının palmiye ağacının meyvesinin çekirdeği ya da et kısmından çıkartılan bitkisel bir yağ olduğunu bildiren Prof. Dr. Karatay, “Bu rafine olduğunda yani işlem gördüğünde, kızartmaya girdiğinde, ısıl operasyon gördüğünde, basınç olduğunda bozulur trans yağ olur. Trans yağlar kanserojendir, kalp krizi, Alzheimer ve kanser sebebidir” ifadelerini kullandı.

”ANNELER IŞLENMIŞ OLAN AMBALAJLI GIDALARDAN UZAKTAN DURSUN”

Palm yağının endüstride her alanda kullanıldığını aktaran Prof. Dr. Karatay, “Tüm kozmetik ürünlerinde, şampuan ve sabunlarda kullanılıyor. Biz bile bile ya da bilmeyerek bunu vücudumuza soktuğumuz süre tehlikelidir. Anneler işlenmiş olan ambalajlı gıda yememeye çalışmalıdır. defalarca söylüyorum, doğal soğuk sıkım, virjin yani bozulmamış zeytinyağı fazla manâlı, anneler onları yerse çocuklar da fazla dinç olur, kanser de olmaz” dedi.

”KARACİĞERİ YAĞLANDIRIYOR”

Palm yağının kilo aldırdığını aktaran Prof. Dr. Karatay, “Çünkü karaciğeri yağlandırıyor, beyni bozuyor. Bozuk yağ olduğu için tehlikeli, şeker hastalığı,kanser yapıyor. Bütün kronik, dejeneratif hastalıkların karaciğer yağlanması, pankreas yağlanması bunların hepsini yapıyor” diye konuştu.

“BABALAR DA BESLENMEYE UYARI EDECEK”

Sadece annelerin değil babaların da beslenmesine dikkat etmesi gerektiğini altını çizen Prof. Dr. Karatay, “Trans yağ yerse baba spermleri,hormonal dengeyi bozuyor, testesteronu düşürüyor, kilo da olduğu vakit bilin fakat babalarda östrojen fazlalığı oluşuyor” ifadelerini kullandı.

”EN TEHLIKELI YAĞ RİVİERA ZEYTİNYAĞI”

Riviera zeytinyağının en güvenli olmayan yağ olduğunu söyleyen Prof. Dr. Karatay, “Bile Bile kızartmalarda kullanılıyor. Riviera zeytinyağı operasyon gördüğü için en güvenli olmayan yağdır. Aynı şekilde palm yağı da işlem gördüğü için kanserojendir. Riviera zeytinyağı da operasyon gördüğü için kanserojendir. Işlenmiş, pakete girmiş gıdaları kullanmayacaksınız. Pazara da gitseniz seçici olacaksınız. Pazarda da her şeyin doğal olduğunu sanmıyorum, açıktalar ama üstleri ilaçlı olabilir” dedi.

16 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.