Burun Akıntısına Pratik Çözüm

  Sağlık ve Yaşam    19 Şubat 2019
Yorum Yok

Burun Akıntısına Pratik Çözüm

Mütenevvi sebeplerden ortaya meydana çıkan burun akıntısı ekseri grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklardan kaynaklı husule gelmektedir. Birçok zamanda önemli bir sorunu göze çarpan etmeseler de, kimi zamanda da önemli hastalıkların belirtileri arasında yer alabiliyorlar. Burun akıntısına neden olan sorun her ne ise kısa zamanda tedavisi kişinin rahatlamasını sağlar. Burun akıntısına pratik muhakkak çözüm yolları ile bu huzur kısa sürede yakalanabilir.

Burun akıntısına dur demenin en etkin çözüm yollarını sizler için paylaştık. Burun akıntısına pratik belli çözüm yöntemleri ile son derece hastalık veren, toplum içinde utanmaya yol açan burun akıntısından kurtulmak mümkün. Burun akıntısına bitkisel çözüm yöntemleri oldukça fazladır. Doğal yöntemlerle burun akıntısının tedavisi nasıl yapılır diye merak edenlere önerilerimiz, makalemizin devamında.

Burun Akıntısına Kesin Çözüm Yöntemleri

Burun akıntısına evde tedavi yöntemleri, doğal çare yöntemleri ve bitkisel çözüm yöntemleri keza pratik uygulanışı hem de kısa zamanda sonuç vermesi ile uzmanlarımız kadar da güvenle öğüt ediliyor. Burun akıntısından kurtulmak ve burun akıntısını durdurmak için uygulanacak olan pratik çözüm yolları, burun akıntısının nedenlerine kadar istikrarsızlık gösteriyor.

Alerji kaynaklı burun akıntısına çözüm : Reçetesiz olarak satılan antihistaminler kullanılabilir.

Soğuk algınlığına yan burun akıntısına çözüm: Reçetesiz olarak eczanede satılan soğuk algınlığı ilaçları iyi gelecektir.

  • Burun spreyi kullanın
  • Odanızı sürekli ıslak tutun.
  • Eczaneden satın alarak tuzlu su spreyi kullanın veya kendiniz yapın: Bir akarsu kaşığı tuzu 1 fincan ılık suyun içine atıp karıştın ve burnunuza birkaç damla damlatın.
  • Küçük bir tutam zencefil kökü çiğneyin.
    Çörek otu ile bal karışımı tüketmek de burun akıntısına iyi gelmektedir.
  • Burnunuza çam esansı çekin.
  • Hardal otu çayı demleyip içine birazcık zencefil ve havlıcan ek edin, süzün ve bal ile karıştırarak tüketin.

Burun Akıntısına Pratik Çözüm

0 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: