Blog

Bu skandallar kariyerlerini bitirdi

  Blog    4 Ocak 2019
Yorum Yok

Bu skandallar kariyerlerini bitirdi

Skandal nedeniyle intihar etmesin diye 24 saat gözaltına alınan ancak sonra kefaletle bırakılan eski IMF Başkanı evde kelepçe ile gözleöm aşağı tutulmaya devam edecek.

7 öbür suçtan yargılanacağı bildirilen Kahn, suçsuzluğunun kanıtlanması için çaba harcayacağı yönünde açıklamalarda bulunurken akıllara daha önce seks skandalları sebebiyle statülerini ve kariyerlerini kaybetmiş isimler akla geldi.

Bunlardan ilki Kuzey Carolina senatörü John Edward, 2008’de Demokrat Parti başkan adaylığına hazırlanırken evlilik dışı ilişkisinden bir çocuğu olduğunu ortaya çıkması ile birlikte hayalleri suya düştü ve başkanlık yarışında başarısız oldu.Eliot Spitzer New York Eyalet Valisiydi ve geleceğin Demokrat Parti başkanı olarak gösteriliyordu.

Ama Mart 2008’de New York Times gazetesi Spitzer’i bir klüpte fuhuş yapılmasına göz yumduğu gerekçesi ile siyasi geleceği bitti.

Geleceğini bir aşk ilişkisine kurban eden başka bir ad ise John Ensign. 2001 yılında Cumhuriyetçi Parti’den Nevada senatörü olmuştu. Oysa üst seviye danışmamlarından birinin eşi ile yaşadığı ilişki 2011 yılında görevinden istifa etmesine neden oldu.

Eski Hollywood aktörü ve Californiya Valisi Arnold Schwarzenegger, namı layık Terminatör, 2011 yılında iflasın eşiğindeki Californiya’yı borçlarıyla başbaşa bırakarak görevinden ayrıldı.

Schwarzenegger, diğer isimlere göre epeyce uğurlu. Çünkü hizmetçisinden 10 yaşında bir çocuk sahibi olduğu bilgisi istifasından daha sonra geldi. 25 takvim eşi haberlerin ardında ayrılık kararı aldı.

Oracle’ın direktörü ve Hewlett-Packard’ın gelmiş geçmiş en iyi CEO’larından biri olarak tanınıyor.İş dünyasında şirketi sektör lideri yapması ile ilgili hikayeler epeyce ünlü ve o bir efsane.Hurd, 2010 yılında cinsel taciz suçlamasının gerisinde HP’den istifa etmek zorunda kaldı.Ayrılırken de 35 milyon dolarlık tazminatını almayı unutmadan natürel.

1984 yılında birincil Demokrat Parti senatörü olan Gary Hart,birincil başkanlık denemesini yine bu sene yaptı.Ancak başarılı olamadı . 1987 yılında baştan Halkçı Parti başkanlığına soyunan Hart, evlilik dışı ilişkisi nedeniyle uzun süre huzursuz günler yaşadı.

Kwame Kilpatrick, 2001 yılında Detroit Belediye Başkanı seçildi. Ve Temsilciler Meclisi’nde Michigan’da bir koltuk sahibi oldu. Belediye Başkanlığı binasında bir striptiz partisi verdiği iddia edildi. Partiye katılan dansçı kızlardan biri Detroit’te polis göre öldürüldü. 2008 yılında iki sevgilisiyle ödenti mükelleflerinin parasınıo romantik kaçamaklarda yediğini belgeyen binlerce evrek her yerde incelendi.Görevi kötüye kullanma, yalan yere ant içme, zimmet,plis memuruna kötü davranma, ödenti kaçırma,dolandırıcılık ve saldırıya girişim suçlarından tutuklandı.2010 yılında da yeni bir kanunsuzluk dosyası ile suçlandı.

30 yıl hapis cezası ile yargılandı. Şimdi federal hapishanede cezasını çekiyor.

18 yıldır Temsilciler Meclisi’n de ödev yapan Larry Craig, 10 yıl önce Idaho’un Cumhuriyetçi senatörü oldu. 28 yıldır Idaho’da tarihinin en uzun hizmetini veren Craig, Mineapolis’te tutuklandı. Havalimanı erkekler tuvaletinde uygun olmayan durumda yakalandı ve tutuklandı.Larry Craig’in prestiji aniden yerle bir oldu.Craig, görüntüleri yalanlasa da ahlaka tutarsız davranışı deşifre etme suçunu kabul etti ve 575 dolar para cezası ödedi. Senato istifasını istedi.

Illinois’li Jack Ryan Goldman Sachs’ın Chigago şubesi için çalıştı.Daha sonradan eyalet senatörü edinmek için harekete geçti. Fakat, hafta sonlarında New York, New Orleans ve Paris’te seks kulüplerinden çıkmadığı iddiasıyla eşi göre açılan boşanma davası nedeniyle başarılı olamadı.

Jim McGreevey, New Jersey’in 52. valisi.Halkçı Parti’den 3 kez belediye başkanı olarak tahsis yaptı. bununla birlikte eyalet senatosunda tayin aldı.

McGreevey’in başarısızlığındaki gerçek ise daha önce atadığı emniyet danışmanın elindeki zorla tacizi belgeleyen dosyalar oldu. Ve eski güvenlik danışmanı McGreevey’i homoseksüellik açıklaması için davet etti. McGreevey 2004’den istifasını vermek zorunda kaldı.

30 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.