Blog

Bu şirketlerde çalışanlar çok şanslı!

  Blog    7 Ocak 2019
Yorum Yok

Bu şirketlerde çalışanlar çok şanslı!

Şirketlerin, motivasyonlarını artırmak, meslek streslerini azaltmak, aralarındaki iletişimi takviye etmek ve aidiyet duygusal oluşturmak amacıyla çalışanlarına karşın düzenlediği kültür, sanat ve spor aktiviteleri Türkiye’de de her geçen gün farklılık kazanıyor.

Büyüğünden küçüğüne çoğu şirketin, tekne turları, outdoor aktiviteler, piknik, konser, dans, spor turnuvaları, günü birlik veya hafta sonu konaklamalı doğa ve kültür gezileri, grand prix, mutfakta yemek yemek-pasta yapma gibi çalışanları için düzenlediği etkinlikler son yıllarda giderek arttı.

Çalışanlar, aktiviteler ile iş dışarıda birlikte süre geçirme, ayrı departmanlarda devir yapan personel ile kaynaşma, hobi edinme ve hobilerini gerçekleştirme fırsatı bulurken, şirketler de çalışanlarla ilişkilerini güçlendirmeleri açısından önemli olduğunu düşünerek bu cins aktivitelere her geçen gün yenilerini ekliyor.

Spor takımları, müzik stüdyosu, orkestra ve koro da yer alan bazı şirketlerin bünyesinde dans, tiyatro, kitap, fotoğraf, pet, yelken, doğa sporları, DVD, afiyet ve hayat stili, yamaç paraşütü, insanlar oyunları, takı-tasarım, havacılık, müzik, su sporları, motosiklet, kış sporları ve off-road gibi dağıtılmış kulüpler yer alıyor.

Bir Takım şirketler, çalışanları için spor salonu, sırt-omuz ve boyun masajı uygulaması, beslenme uzmanı hizmeti verirken, gerçekleştirilen aktivitelere şirket yöneticileri de katılıyor.

-MICROSOFT’TAN SIRT-OMUZ VE BOYUN MASAJI UYGULAMASI-

Microsoft Türkiye, geleneksel olarak iftar, yılbaşı yemeği, kick-off, piknik, 23 Nisan ve kutlama yemekleri gerçekleştiriyor. Sosyal Kulüp göre da “happy hour”, kültür gezileri ve bir takım sanat faaliyetleri organize ediliyor.

Yelken, futbol, fotoğrafçılık ve dans kulüpleri ile Scuba Diving, MS Toast Masters Club bulunuyor.

Yakın zamanda sırt-omuz ve boyun masajı uygulamasını devreye bölge şirket, uygulama ile teknoloji, büro ortamı, ergonomik şartlar ve stresin yaratacağı fiziki etkileri azaltmaya katkıda bulunmayı amaçlıyor.

-BORUSAN’DAN YELKEN KULÜBÜ-

Borusan, çalışanlarının gerginlik atabilecekleri, birbirleriyle kaynaşabilecekleri Okay Yelken Kulübü, Art’a Kalan Süre Günü ve Fotoğraf Kulübü gibi sosyal etkinlikler düzenliyor.

Okay Yelken Kulübü, Borusan Mannesmann Boru (BMB) çalışanları tarafından Haziran 2010’da kuruldu. BMB’den 27 çalışanın katılımıyla başlayan kulüp, Borusan Grubu çalışanlarından büyük alaka gördü. Katılımcıların sayısı ikinci eğitim döneminde 80’i, üçüncü eğitim döneminde ise 100’ü buldu. Borusan Grubu şirketleri arasından Borusan Holding, Borusan Mannesmann Boru, Borusan Alet ve Kuvvet Sistemleri ve Supsan’ın yelken takımları bulunuyor.

“Art’a Kalan Süre” temasıyla hayata geçirilen proje dahilinde holding çalışanları, ayda bir kez bir araya geliyor ve kültür-sanat etkinliklerine katılıyor. Daha çok sergilerin gezildiği etkinlik zarfında Borusanlılar özel rehber aracılığıyla eserleri daha yakından tanıyor, birlikte kültür ve sanatla iç içe vakit geçiriyor.

Borusan bünyesinde 2009 yılı sonunda kurulan Resim Kulübü’nün takriben 350 destekçisi bulunuyor. Facebook sayfası, portalı ve Twitter hesabıyla da etkin olan Fotoğraf Kulübü, şimdiye değin Abant, Kıyıköy, İğne Ada, Yedi Göller, Göynük, Sünnet Gölü ve Sülüklügöl’e geziler düzenledi.

-HALKBANK’TAN TÜRK HALK MÜZIĞI KOROSU-

Halkbank, çalışanlarına kültür, sanat, spor ve yolculuk gibi öyle fazla alanda kendilerini geliştirme, hobi edinme fırsatı bulacakları imkanlar sunuyor.

Bankanın ahenkli bir araya gelen faaliyet gruplarından Türk Insanlar korosu dağıtılmış konserler veriyor. Ankara Kuruluşlar Arası Masa Tenisi Ligi’nde mücadele eden masa tenisi takımı ise düzenli antrenmanlarıyla çalışmalarına devam ediyor. Banka, Kültür Vakfı yoluyla çalışanlarına tiyatro ve konser gibi bazı etkinlikleri peşine düşüp takip edebilmeleri için indirilmiş bilet sağlarken, gezi organizasyonları, bağış kampanyaları, bowling ve futbol turnuvası etkinlikleri de gerçekleştiriyor.

-FİNANSBANK’TAN FİNCLUB HAYAT ATÖLYESİ-

Finansbank da çalışanlarının motivasyonlarına katkı maddesi sağlamaya yönelik dağıtılmış kurum içi iletişim faaliyetleri düzenliyor. FinClub Hayat Atölyesi ile çalışanlar, kendine uygun bir faaliyet bulabiliyor, popüler faaliyetlere piyasa değerinin çok aşağı bir fiyatla katılım şansı sağlıyor. Aralık 2010 itibariyle 3 bin 853 üyesi bulunan FinClub’da geçen yıl içerisinde 530 aktivite yapıldı ve etkinliklere 23 bin 396 birey katıldı.

Finansbanklılar, banka bünyesinde etkinlik gösteren değişik sosyal kulüpler kapsamında da perküsyon atölyesinden reiki’ye, konserden tiyatroya, kısa film atölyesinden salsaya, kartingten briçe, uçurtma yapımından fotoğrafçılık aktiviteleri gibi hobi eğitimlerine dek çoğu etkinliğe birlikte katılabiliyor.

FinClub Yaşam Atölyesi Kulüpleri; çalışanlara karşın seminerler dizisinden oluşan Sağlık ve Hayat Stili Kulübü, sanat ve hobi etkinliklerini taşıyan Sanat ve Hobi Kulübü, yolculuk etkinliklerini içeren Yolculuk Kulübü, konser, ve spor gibi faaliyetleri kapsayan Sosyal Etkinlik Kulübü ile fotoğrafçılık aktivitelerinden oluşan Fotoğrafçılık Kulübü olarak 5 esas başlıkta faaliyet gösteriyor.

-TURKCELL SOSYAL AKTİVİTE GRUBU’NDAN YILDA 365 AKTİVİTE-

Turkcell, grup şirketleriyle birlikte çalışanlara özel öyle çok etkinlik düzenliyor. Turkcell Sosyal Aktivite Grubu (TSAG), her yıl takriben 365 aktivite gerçekleştirirken, grup çatısı altında futbol, basketbol, yüzme, yelken, masa tenisi, karting, bowling, bisiklet ve voleybol edinmek üzere 9 dalda kurumsal spor takımı bulunuyor. Bütün aktiviteleri gönüllü bir takım yürütüyor. “Yaratıcılıkta hudut tanımayan” ekip, “hiç sesi olmayanlara” şöhret dersi, sabun yapım ve karpuz seçme kursları, otoparkta nostaljik sinemalar da düzenliyor.

TSAG’ın “gün içinde sürpriz ikram” konsepti de bulunuyor. neredeyse her hafta çalışırken ofisten içeri bir satıcı giriyor ve “sürpriz” bir yiyeceği satıyor. Bu konseptle bugüne kadar salatalık, midye, çiğ köfte, lokma, pilav, kanlıca yoğurdu ve karpuz gibi yiyecekler çalışanlara sunuldu. Çalışanlar için Adriyatik turundan Afrika turuna kapsamlı seyahatler gerçekleştirilirken, şehirlerarası tat turlarına katılıp bölgesel yemekler tadılıyor, otomobil ve hıza meraklı olanlar otomobil sürüş testlerine katılıyor.

Turkcell’de çalışanların oluşturduğu “Celloband” adında bir müzik grubu da bulunuyor.

-MERCEDES BENZ TÜRK’CILT “GRUP DAYIMLAR” MÜZİK GRUBU-

Mercedes Benz Türk’te çalışanları mesai saatleri dıştan da bir araya getirerek kaynaşmalarını hedefleyen resim, müzik, dans, kültür, dalış, doğa yürüyüşü, motosiklet, kış sporları, yelken, tiyatro ve off-road kulüplerinde ayrıca bireysel keza de ekip aktiviteleri yer alıyor. Fotoğraf Kulübü’nün düzenlediği gezilerde çekilen fotoğraflar şirket içerisinde gerçekleştirilen bir sergide çalışanlar ile paylaşılıyor.

Şirket çalışanlarından oluşan “Grup Dayımlar” müzik grubu, şirket dıştan çeşitli organizasyonlar düzenlerken, sosyal kulüpler bünyesinde tüm çalışanlara dans, gitar, tenis, pilates, yoga dersleri ve fitness salonu imkanı sunuluyor. Sosyal kulüp aktivitelerinin yanı sıra, 2 yılda bir bahar turnuvası düzenleniyor. Turnuvalarda çalışanlar futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, satranç ve squash branşlarında yarışıyor.

Hoşdere Spor Salonu’nda düzenlenen spor okullarına her sene takriben 300 çalışanının çocuğu katılıyor.

Otokoç Otomotiv, geçen sene gerçekleştirdiği yöresel toplantılarda yeni bir organizasyonun start’ını verdi. Uluslararası Formula 1 yarışlarından esinlenerek hazırlanan Otokoç Otomotiv Grand Prix’de, beyaz-mavi yaka karmasından oluşan ekipler tasarımı kendilerine ait araçlarla en uzun mesafeyi kat etmeye çalıştı. Yarışma, Anadolu genelinde etaplar halinde düzenleniyor.

Aygaz ve Opet çalışanlarının katılımıyla 2004 yılında çalışmalarına başlayan Aygaz-Opet Türk Müziği Korosu, klasik Türk müziğine gönül veren çalışanları buluşturmak, bu hobilerini gerçekleştirmeleri için fırsat yaratmak, iç iletişimi ve çalışan motivasyonunu artırmaya katkı temin etmek nedeniyle kuruldu.

TRT Ankara Radyosu sanatçılarından Coşkun Açıkgöz yönetiminde çalışmalarına devam eden koro Aygaz-Opet ve öteki Koç Grubu çalışanlarından oluşuyor. Yaklaşık 30 şahsiyet koro ekibinde şirketlerin çok öbür departmanlarından katılımcılar mevcut.

-BSH’DAN SOKAK KULÜPLERİ-

BSH’ın CADDE adını verdiği sosyal ve kültürel etkinlik kulüpleri kapsamında tiyatro, dans, ırk oyunları, fotoğrafçılık ve yamaç paraşütü gibi 8 farklı kulüp bulunuyor. Yılda 3 kez düzenlenen ve icra kurulunun da katıldığı “happy hour” buluşmaları, kurumsal spor etkinlikleri, ayın çalışanı programı, inovasyon özendirme ödülleri, piknikler ve yeni yıl partileri bu amaçla hayata geçirilen uygulamalardan bazılarını oluşturuyor.

CADDE kulüpleri (takı-tasarım, havacılık, yelken, fotoğrafçılık, tiyatro, dans, insanlar oyunları, müzik, su sporları) tüm yıl her tarafında yaptıkları çalışmaları yılda bir kere düzenlenen CADDE haftasında tüm şirket çalışanları ve üst düzey yöneticilere sergiliyor. Müzik, ahali oyunları ve tiyatro kulübü üyeleri CADDE haftasının dışında da “happy hour”, yılbaşı partisi ve bayi toplantısı gibi şirketin düzenlediği etkinliklerde de sahne alıyor.

-“BIREYSEL GELİŞİMLERİNİ HIZLANDIRIYORLAR”-

BP Türkiye, çalışanlarına karşın gerçekleştirdiği sosyal, kültürel ve sportif aktivitelerini 2002’den bu yandan BP Sosyal Grubu (BPSG) çatısı altında hayata geçiriyor.

Çalışanlarına pilates, kondisyon, koşu, yürüyüş gibi ahenkli spor yapma imkanı veren BP Türkiye binası içindeki salonda tam ve sözde zamanlı profesyonel spor eğitmenleri/rehberleri bulunuyor. BP Türkiye çalışanları futbol ve basketbol turnuvaları düzenlerken, BP ve Castrol çalışanlarından oluşan basketbol takımları ise 2011 Kurumsal Basketbol Ligi’nde müsabakalara katılıyor.

-BAT TÜRKİYE’DEN SCUBA-

British American Tobacco (BAT) Türkiye bünyesinde FunCO adı verilen bir faaliyet ekibi bulunuyor. 2006’da minik partiler, fotoğraf kursu ve yoga gibi hobilere yönelik organizasyonlar ile yola çıkan FunCO, bünyesindeki gönüllüler baştan sona çalışanların talep ettiği, katılmayı arzu ettiği her alanda aktiviteler düzenliyor. Bunların aralarında farklı alanlara yönlendirilmiş periyotlarda şirket çalışanlarını bir araya getiren kutlamalar, piknikler, iftar yemekleri, mangal partileri bulunuyor.

Şirketin müzik grubu ise İstanbul’da çalışanlara konserler veriyor.

Dragon Boat, kurumsal oyunlar ve şirketler ligi gibi spor karşılaşmalarına şirket çalışanları takımlar halinde katılıyor. Şirketin voleybol, futbol, basketbol, yelken ve karting takımları bulunurken, resim kursu, dalış kursu, yelken kursu ve güvenli motor sürüş kursu gibi hobilere yönelik araştırmalar da yapılıyor. Çalışanlar için organize edilen Kartalkaya ve dalış gezileri ise büyük talep görüyor.

-ANADOLU SİGORTA ÇALIŞANLARINDAN ORKESTRA-
Anadolu Sigorta, çalışanlarına karşın son birkaç yıldır Şile’de motivasyon etkinliği gerçekleştiriyor. Türkiye genelindeki tüm çalışanların bir araya geldiği organizasyon, gün içerisinde değişik aktiviteler, futbol, basketbol, voleybol ve tenis gibi spor turnuvalarıyla geçiyor.

2 farklı futbol ile basketbol, voleybol ve bowling takımları da yer alan şirketin ayrı birim ve kademelerinde çalışanlardan oluşan bir orkestrası da yer alıyor. Amatör bir ruhla başlayan orkestra, geçen 2 yılın peşinde artık şirketin özel gecelerinde de sahne alıyor.

Anadolu Sigorta İnsan Kaynakları ve Eğitim’den Sorumluluk Sahibi Genel Müdür Yardımcısı Filiz Tiryakioğlu, bu nesil etkinliklerin şirket içi irtibat ve takım bilincine olumlu katkıda bulunduğunu düşündüklerini, bilhassa takım sporlarında gördükleri uzun süreli ve başarılı iş bölümü anlayışı baştan sona katılımcıların, müşterek kasıt için birlikte mücadele etme kavramını birebir yaşadığını, diğer çalışanlarının da kurum kültürüne ve çalışma arkadaşlarına olan desteklerini net olarak gözlemleyebildiklerini ifade etti.

Garanti Emeklilik’te her sene bütün çalışanların katılımıyla ahenkli olarak gerçekleştirilen karşılıklı hedef toplantısı ve tekne turu gibi sosyal etkinliklerin yanı sıra, fotoğrafçılık, müzik ve spor kulüpleri bulunuyor. Genel müdürlük binası içinde kurulan müzik stüdyosu, şirket müzik grubunun çalışmalarına ev sahipliği yapıyor.

Garanti Emeklilik basketbol takımı da, Doğuş Şampiyonlar Ligi ve şirketler arası basketbol ligi olan Business League’de 3 yıldır başarılı sonuçlara imza atıyor.

Anadolu Emeklilik basketbol takımında şirket genel müdürü ve genel müdür yardımcısı, şirket çalışanlarının oluşturduğu müzik grubunda ise idare heyeti üyesi ve insan kaynakları birim müdürü bulunuyor. Şirketin yemek kursu ve fotoğrafçılık gezisi gibi faaliyetlerine de birçok şirket yöneticisi katılıyor.

-AVIVASA EMEKLİLİK VE HAYAT, EUREKO SİGORTA KULÜPLERİ-

AvivaSA Emeklilik ve Yaşam’ın mali takviye sağladığı 10 çalışan sosyal kulübü bulunuyor. Dalış, dans, fotoğraf, yelken, kitap, gezi ve gurme, tiyatro, fun ve pet kulübe üye olan çalışanlar, dinç yaşam sohbetleri, sigarayı vazgeçme seminerleri, spor ve bowling turnuvaları, yardım kermesleri, yılbaşı ve yaza merhaba partileri, stand-up, sinema, tiyatro organizasyonları da gerçekleştiriyor.

Genel müdürlük binasında yer alan kütüphane, internet kafe ve spor salonu öğle arasında büyük alaka görürken, AvivaSA Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Meral Eredenk ve genel müdür yardımcıları aktivitelerin çoğunda yer alıyor.

Eureko Sigorta’da ise çalışanların ilgi alanlarına tarafından seçim ettikleri 4 kulüp bulunuyor.

Kale Grubu, çalışanlar arasındaki paylaşımı arttırmak, sosyal ve kültürel bütünleşmeyi karşılamak amacıyla 2010 yılında İstanbul ve Çanakkale lokasyonlarında Kültür Sanat Müzik Kulübü, Doğa Kulübü, Faaliyet Kulübü, Çocuk Kulübü, Spor Kulübü, Sosyal Sorumluluk Kulübü ve Kale Club’ı oluşturdu.

Kulüp aktivitelerine geçen yıl yaklaşık bin 200 birey katılım gösterirken, etkinliklere öncelikle Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay olmak üzere fazla sayıda üst düzey yönetici katılıyor. Kale Grubu çalışanlarından oluşan müzik grubunda da üst ve orta seviye yöneticiler bulunuyor.

-ALARKO İSTİKBAL KULÜBÜ-

İshak Alaton ve Üzeyir Garih tarafından 1985 yılında kurulan Alarko İstikbal Kulübü (AİK), bütün Alarko Şirketler Grubu’nda çalışan personele karşın faaliyetler gerçekleştiriyor.

AİK bünyesinde eğitim, sanat, sosyal ve spor etkinlikler personelden oluşturulan komitelerce yürütülüyor, Alarko çalışanlarının tamamına ve yakınlarına bu etkinliklerle iç irtibat ve motivasyon desteği veriliyor. 2010 yılında ritm ve perkisyon eğitimi, dağıtılmış tiyatro, müzikal organizasyonlar, Batı Karadeniz, Bozcaada ve Assos gezileri, Avrasya Maratonu’na katılım organizasyonu ve Kapalıçarşı Oryantiring gibi birçok faaliyet düzenlendi.

-VESTEL’DEN YEMEK YEMEK PİŞİRME ETKİNLİKLERİ-

Vestel, her yıl geleneksel olarak bowling ve futbol turnuvaları düzenliyor. Kano ve rafting gibi su sporları çalışanların doğayla iç içe olmalarını sağlarken, Mutfak Sanatları Akademisi’nde yemek pişirme etkinlikleriyle de çalışanlara bambaşka aktivite seçenekleri sunuluyor.

Henkel, her sene uyumlu olarak futbol, bowling turnuvaları düzenliyor, şirket içinde bulunan doğa sporları ve fotoğrafçılık kulüpleri ile trekking, bisiklet turu ve fotoğraf çekimi gibi faaliyetler gerçekleştiriyor.

Honda Türkiye A.Ş, çalışanlarına karşın 2002 yılından beri parti ve spor turnuvaları düzenliyor. Aidiyet duygusal oluşturma, çalışanlar arasındaki iletişimi kuvvetlendirme ve stres atma nedeniyle gerçekleştirilen etkinliklere genel müdürden başlayarak tüm üstteki düzey yöneticiler katılıyor.

Adel Kalemcilik, nisan-mayıs aylarında bütün departmanların oluşturduğu takımların katıldığı Adel Kalemcilik futbol turnuvası/kupa töreni ve lokma partisi, yılda 3-4 defa günü birlik veya hafta sonu konaklamalı doğa ve kültür gezileri organizasyonu, kadın çalışanlara karşın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü anma partisi gerçekleştiriyor. Anadolu Grubu şirketlerinin ortaklaşa düzenlediği ve Adel Kalemcilik’in de katıldığı Anadolu Grubu futbol turnuvası ise mayıs-haziran aylarında yapılıyor. Adel Kalemcilik ve diğer Anadolu Grubu şirketleri çalışanlarından oluşan tiyatro çalışması ve oyunun tüm Anadolu Grubu çalışanlarına sahnelenmesi de söz konusu.

Ceva personelini bir araya getiren sosyal aktivite kulüpleri bulunuyor.

CEVA Türkiye Spor Kulübü’nün her yıl düzenlediği geleneksel halı saha futbol turnuvası ve bowling turnuvası, Kültür, Sanat ve Seyahat Kulübü’nün altında yer alan “Sırf Tiyatro Ekibi”, Sosyal Sorumluluk Kulübü’nün “kardeş mektep” ve “kan bağışı kampanyası” personelin ilgiyle katılım gösterdiği etkinlikleri oluşturuyor.

Bilim Hap, 2003 yılında Sosyal-Sportif Aktivite Kulübü kurdu.

Faaliyetler aralarında kültür gezileri, ödüllü sinema yarışması, DVD Kulübü, langırt, futbol, bilardo, masa tenisi turnuvaları, şirket olimpiyatlarına katılım, çalışanların çocukları için yaz döneminde masa tenisi yaz okulu, çalışanlara karşın kişisel sergilerin açılması yanında ailelerin de katılım gösterdiği konser ve piknik organizasyonları, akşam üstü partileri bulunuyor.

GittiGidiyor’da kutlamalar, yeni yıl ve “yaza merhaba” gibi dönemsel organizasyonların yanı sıra, çalışanların talepleri üstüne düzenlenen veya onların organizasyonunu üstlendikleri o kadar çok bambaşka etkinlik gerçekleştiriliyor.

Kesin aralıklarla, meslek saatlerinde, seçilen filmlere göre gruplar halinde sinemaya gidilirken, çalışanların talep ettiği ve organizasyonunu üstlendiği PES turnuvası bulunuyor. Futbol takımı, iki ayrı lige katılan basketbol takımı ve İstanbul Corporate Games bünyesinde oluşturulan ekipler tekrar şirket kadar destekleniyor. Çalışanların ilgi alanlarına ya da kendilerini geliştirmek istedikleri konulara göre fotoğrafçılık, muhabere dili eğitimi gibi farklı alanlara yönlendirilmiş atölyeler de gerçekleştiriliyor.

Coface Türkiye, 2008 Mart’ında, “ayrım yaratmak ve farkına vardırmak” sloganıyla şirket içi eğitimde becerikli drama ile yola çıktı. Şirket, geleneksel olarak her sene müzikal bir oyun sergiliyor. Coface Kumpanya’da motivasyon amaçlı olarak bağlı-üst ilişkisi gözetilmeksizin genel müdürden asistana kadar her kademeden çalışan rol üstleniyor.

Koçtaş, masa tenisi, bowling gibi spor aktiviteleri, sinema, tiyatro ve sanat gösterileri gerçekleştiriyor. İlerleyen zamanlarda spor aktivitelerinin çeşitlenmesi, bunlara yolculuk ve yemek yemek organizasyonlarının da dahil edilmesi planlanıyor. Şirketin Sosyal Aktivite Merkezi de bulunuyor.

DYO Badana, yıl içinde futbol, tavla ve bowling turnuvaları, yaza merhaba partisi, iki ayda bir toplu doğum günü kutlamaları organize ediyor. Bunların yanı sıra toplu tiyatro biletleri alınarak isteyen çalışanlara dağıtılıyor.

Piaggio’nun Türkiye distribütörü Ferco Motor’un kurduğu vitesli ve otomatik motosiklet güvenli sürüş eğitim merkezi Vespa Academy, şirketlerle işbirliğine gitgide artarak motosiklet tutkunu olanlara veya olma yolundakilere ayrı seviyelerde sürüş eğitimleri veriyor.

Vespa Academy’nin eğitimlerine katılan firmalar arasında Turkcell, Philip Morris ve Medyasoft gibi çok sayıda şirket bulunuyor. Bugüne kadar yaklaşık 750 şirket çalışanına eğitim verildi. Yeni sezon içinde arasında IKEA, Finansbank ve Bovis Lend Lease’nin bulunduğu bazı şirketler de eğitime katılacak.

Doğuş Grubu, 2005 yılından bu yana daha önce amatör ya da profesyonel olarak spor yapmış bütün çalışanlarının katılımına açık olan Doğuş Şampiyonlar Ligi düzenliyor. Lig, bilardo, bowling, basketbol, voleybol, tenis, masa tenisi, carting, yelken ve futbol branşlarında federasyon hakemlerinin yönetiminde gerçekleştiriliyor.

Yapı Kredi’de ise, bu kapsamdaki en önemli çalışmalardan biri 2007 yılında kurulan Yapı Kredi Spor Kulübü Derneği olarak öne çıkıyor.

Çalışanların tamamının aza olabildiği dernekten, çalışanların eş ve çocukları da faydalanabiliyor.

Üyelere, ailelerine ve sporculara dağıtılmış sporları yapma olanağı karşılamak, ruhsal ve somut olarak sağlam yetişmelerine katkıda bulunmak ve boş zamanlarını değerlendirmek amacı ile kurulan dernek, başta futbol, yelken, tenis, atletizm, voleybol, basketbol, su sporları ve kayak almak üzere birçok spor dalında sene içerisinde eğitimler, turnuvalar ve etkinlikler düzenlemesinin yanında, Yapı Kredi;nin sosyal tesislerinden banka çalışanlarının da yararlanması için arabulucu olarak göze çarpıyor.

40 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.