Bu projeler Sultanbeyli’ye değer katacak

  Güncel Haberler    29 Mart 2019
Yorum Yok

Bu projeler Sultanbeyli’ye değer katacak

Başkan Bariz’in yeni vizyon projeleri arasında üniversite, metro, ırk bahçesi memleket kıraathanesi, mesire alanları, geleceğin meslekleri merkezi, yeni eğitim kampüsleri, spor salonları ve yüzme havuzları gibi ilçede hizmetin kalitesini artıracak incelemeler bulunuyor.

 

 

Sultanbeyli AK Parti Belediyeciliğiyle tanıştığı günden beri hizmetlerde büyük değişimler yaşandı. Yıllardır birçok projenin sadece adını duyan ilçe sakinleri son on yılda hayallerinden öteye hakiki projelerle tanıştı.

NEYDİ BU PROJELER

 

 

TEM bağlantı yollarını Sultanbeyli 25 yıl baştan başa yalnızca konuştu. Belediye Başkanı Hüseyin Belirgin’in göreve gelmesinin arkasında TEM temas yolları ilçeye kazandırıldı ve mega yatırımlar bu hizmetin peşinde Sultanbeyli’ye değer kattı. Gelen her yatırım ilçenin istihdamına katkı maddesi sunarken, Sultanbeyli’de ekonomik olarak bir canlanma gerçekleşti. dahası tekrar ilçenin 25 yıldır konuştuğu ve yanından geçerken insanların kokudan burunlarını tıkadığı Gölet Parkı da Başkan Keskin’in vizyon projeleri aralarında yer alıyor. 400 yataklı devlet hastanesi 2018 yılında hizmete giren yeni yatırımlar arasında geliyor. öte taraftan 10 yılda Sultanbeyli 40’a yakın mektep, 52 yeni park, mesire alanları, 9 kütüphane, 7 gençlik merkezi kazandı. Dereler ıslah edildi, yollar asfaltlandı, gönül belediyeciliği anlayışıyla hareket edildi.

SULTANBEYLİ TAPUSUNU ALMAYA DEVAM EDİYOR

Sultanbeyli’nin en büyük parseli olan 1561 parselin Necip Fazıl ve Hasanpaşa Mahallelerinde kalan kısmı da askıya çıktı. Bütün mahallelerde kadastro ölçümleri günden güne tamamlanıyor. 2019 yılı içerisinde bütün parseller tapu verilmeye hazırlanmış ışık halkası getirilecek. Birçok parselde tapular hak sahiplerine çabuk veriliyor.

COŞKU YARATTI

Belediye Başkanı Hüseyin Bariz yeni mega projelerini açıkladı. Yeni projeler aralarında kadınlar, çocuklar, gençler ve yaşlılara yönelik büyük fedâkarca hazırlanan çalışmalar bulunuyor. Başkan Belirgin’in mega projeleri aralarında eğitim kampüsleri, yeni mesire alanları, teleferik, kongre ve kültür merkezi, macera parkları, seyir terasları, yeni spor salonları ve yüzme havuzları, kent kütüphanesi, geleceğin meslekleri merkezi, engelsiz yaşam merkezi ve aile akademisi, Yenidoğan-Hastane-Çeşme Durağı arası metro hattı, halk bahçesi memleket kıraathanesi, geleceğin meslekleri merkezi, bisiklet yolları, sanat müzesi, zeki şehircilik uygulamaları gibi mega incelemeler yer alıyor.

 

“Gönül Belediyeciliği Bizim Düsturumuz”

Projelerle ilgili açıklamalarda yer alan Başkan Keskin, “Sultanbeyli bizim sevdamız. İlçemize değerinde katmak için var gücümüzle çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz. Yeni oluşturduğumuz projeler Sultanbeyli’yi İstanbul’un çekicilik merkezi haline getirecek. 10 yılda Sultanbeyli’de yaşanan gelişimi gözlemleyenler yeni dönemimizde de bu gelişimin daha fazlasını ayrım edecek. Biz gönül belediyeciliği düsturunu defalarca hizmetlerimizin temel ilkesi edindik ve bu hoşgörüyle inşallah yeni dönemde de devam edeceğiz.” dedi.

4 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: