Bu görüntü Türkiye’de çekildi! Kardan tüneller oluştu

  Güncel Haberler    5 Ocak 2019
Yorum Yok

Bu görüntü Türkiye'de çekildi! Kardan tüneller oluştu

Yüksekova’da geçtiğimiz cumartesi günü başlayan yoğun kar yağışı, salı gününe değin aralıklarla devam etti. bir anda yağan yoğun kar, bilhassa ulaşımda büyük aksamaların yaşanmasına niçin oldu. 62 köy ve 115 mezranın yolunun kapalı olduğu Yüksekova’da bilhassa yüksek rakımlı bölgelerdeki kar kalınlığı 4 metreyi buldu.

Yüksekova’nın köy yollarında kardan tüneller oluştu

Kar yağışını bugün durmasının peşinde Yüksekova Kaymakamlığı’nın talimatıyla Yüksekova Şantiye Şefliği karla mücadele ekipleri, kar küreme ve yol açma çalışmalarına başladı. 35 vasıta ve takriben 70 personelle yürütülen çalışmalar, ara sıra gece geç saatlere kadar sürdü. Karla uğraş ekipleri, en zorlu çalışmayı ise ilçeye yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Kadıköy ve Yeniışık köyleri ile Köprücük, Akocak, Gürkavak, Cevizli, Pınargözü, Köşkünü köylerinin yollarında yaşadı. Kar kalınlığının yer yer 4 metreyi aştığı bölgede incelemeler oldukça zor koşullarda sürdürüldü. Yaklaşık Olarak kardan tünellerin oluştuğu bölgede ekipler, saatlerce karla mücadele çalışması yürüttü, bu arada ilginç görüntüler de oluştu.

Yetkililer, şu ana değin kapalı köy ve mezra yollarından birçoğunun açıldığını, öteki köylerin yollarının kardan temizlenmesi için de çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirttiler.

Yüksekova’nın köy yollarında kardan tüneller oluştu

46 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.