Boğmaca

  Sağlık ve Yaşam    26 Mart 2019
Yorum Yok

Boğmaca

Anne sütü tartışmasız bebeğiniz için en iyi beslenme kaynağıdır. Ancak bebeğiniz anne sütü alamıyorsa, onu en içten şekilde beslerken hastalıklara karşı da korumak istiyorsanız içiniz kuytu olsun: Bu dönemde bebeklerin besinsel ihtiyaçlarına göre hazır devam mamaları dinç çoğalma ve gelişme için anne sütünden daha sonra en doğru, en dinç alternatiftir.

Bebeğin sağlıklı büyüme ve gelişimi için ilk bir yıl inek sütü kullanılmaması gereği bütün bilimsel çevreler göre kabul edilmiş bir gerçektir. Büyüme ve gelişmenin en çabuk olduğu hayatın ilk bir yılında bebeğinizin sağlıklı ve doğru beslenmesi dek mide barsak enfeksiyonları, allerji ve ishale aleyhinde korunması da önemlidir.

IŞLEVSEL BESİNLER NE DEMEKTİR?
Günümüzde afiyet için yardımsever besin maddeleri araştırma çalışmaları yoğun olarak yapılmaktadır. Bu çerçevede değerlendirilen en aktüel bilimsel gelişmelerden biri olan “Fonksiyonel Besinler,” “Dinç Besinler” (Healthy Foods) olarak da adlandırılır. Fonksiyonel besinler, doğru ve dengelenmiş bir besin sağlama haricinde, hastalıkların tedavisi de dahil edinmek üzere tıbbi, koruyucu, yararlı ve sağlığa katkıda bulunan besinlerden oluşan bütünsel bir kavramlar dizisi olarak tanımlanabilir.

PROBİYOTİK BESLENME NE DEMEKTİR?
Bu kavramlardan birisi probiyotik besindir ve tüketilmesi barsak florası için yararlı etkilere sahip canlı bakteriler bileşimini taşıyan besinler olarak tanımlanırlar. Probiyotikler, anne sütüyle beslenen bebeklerin barsak florasında yoğun olarak bulunur.

BEBEK İÇİN PROBİYOTİKLERİN FAYDALARI NEDİR?
Probiyotikler doğal korumayı temin eder. Bağışıklık sistemini destekler, rahatsızlık yapan mikroorganizmaların üremesine engel olurlar. Hastalıklara aleyhinde direncin artmasını sağlarlar. İshal ve allerjinin önlenmesi ve iyileştirilmesinde kayda değer faydaları vardır. Sindirimi kolaylaştırır, vitaminlerin sentezinde rol oynarlar.

BEBEK MAMALARINA PROBİYOTİK İLAVESİ OLASI MÜDÜR?

Bebek mamalarına probiyotik ilavesi yapılabilmesi oysa çok ileri teknolojinin kullanıldığı sistemlerde mümkündür.

Probiyotik etkilerinin klinik çalışmalarla kanıtlanmış olmasının yanı sıra, bebek mamalarına ilave edilen probiyotiklerin, yardımsever olabilmesi için taşıması gereken en kayda değer özelliklerden biri insan kaynaklı olmalarıdır.

Çünkü probiyotik ilavesi değil, dürüst anne sütüyle beslenen bebeklerde mevcut olan probiyotik ilavesi önemlidir.

PROBİYOTİK TAŞIYAN BEBEK MAMASI ÜLKEMİZDE MEVCUT MUDUR?
Anne sütü ile beslenen bebeklerde doğal korumayı karşılayan probiyotikler ülkemizde yalnızca ÜLKER HERO BABY 2 PROBİYOTİK devam mamasında kullanılmıştır. Bebeğinizi beslerken, onun bununla beraber hastalıklardan doğal yollarla korunmasını sağlayacak çok yeni bir konsept olan fonksiyonel besinler Ülker Hero Baby 2 Probiyotik Devam maması ile sizlere ulaşıyor.

Ülker Hero Baby 2, anne sütü ile beslenen çocuklarda etken etkileri klinik deneylerle kanıtlanmış olan b.bifidum&b.longum türleri ile zenginleştirilmiş tek bebek maması olma özelliğini taşıyor. Ülker Hero Baby 2, 4. aydan itibaren anne sütü alamayan bebeklerde doğal korumayı sağlayan, çoğaltma ve gelişmeyi destekleyen besleyici devam sütüdür.

• Vücudun bağışıklıkla ilgili savunma mekanizmalarını güçlendirir.
• İshal ve alerjiyi önler.
• Sindirimi kolaylaştırır.
• Enfeksiyonlara karşısında direnci artırır.
• Bebeğin bilhassa bu dönemde artmış olan DEMİR, ESANSİYEL YAĞ ASİTLERİ ihtiyacını karşılar.

Ülker Hero Baby 2 Probiyotik Devam Maması, bebeğinizi çok iyi bir şekilde beslerken, bununla birlikte bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklara karşı direncinin artmasını sağlar.

DENGELI GIDA NIÇIN ÖNEMLİDİR?
Birincil bir yılda içten ve dengelenmiş gıda eğitimde galibiyet, bağışıklık mekanizmasının gelişimi, karoser kompozisyonunun dürüst gelişimi, sağlıklı egzersiz gücünü sağlarken, ilk bir yılda hatalı ve yetkisiz gıda, uzun dönemde diyabet, şişmanlık, yürek hastalığı, yüksek kan basıncı ve yaşlanmanın hızlanmasına neden olmaktadır.

35 okunma  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.