Blog

Bel ağrısına böyle cevap verdi

  Blog    15 Ocak 2019
Yorum Yok

Bel ağrısına böyle cevap verdi
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i taşıyan uçak, öğle saatlerinde Atatürk Havalimanı’na indi. Bu çerçevede Devlet Konukevi ve çevresinde, sabahleyin saatlerinden itibaren emniyet önlemleri üst düzeye çıkarıldı.
Putin’in güvenlik gerekçesiyle hangi güzergahı kullanacağı son dakikaya değin açıklanmadı. Muhtemel güzergahlarda alınan önlemler ise uyarı çekti. 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ertelenen kritik ziyareti bugün gerçekleşti. Rus lideri taşıyan uçak, öğle saatlerinde Atatürk Havalimanı’na indi. Geniş emniyet önlemi alınırken aynı gerekçeyle konuğun kullanacağı güzergahlar giz gibi gizlendi.  Rusya Devlet Başkanı Putin’in uçağının indiği Atatürk Havalimanı’nda sabah saatlerinden itibaren yoğun güvenlik önlemi alındı. Başkan Putin’in konvoyuna eşlik edecek araçların aprona girişlerine, görevliler göre dedektör köpek eşliğinde yapılan aranmalardan daha sonra müsade verildi.
Rusya Devlet Başkanı Putin, saat 13:45’e Başbakan Erdoğan ile Dolmabahçe’deki Başbakanlık Alıştırma Ofisi’nde buluştu. Putin, ofis girişinde Başbakan tarafından karşılanırkean, iki lider sonradan görüşmenin gerçekleştirileceği salona geçti
Erdoğan ile Putin görüşmesine, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Putin’in Dış Politika Danışmanı Yuri Uşakov da katıldı.
Görüşmeye dair fotoğraflar yayınlandı. İki lider, Dolmabahçe’deki buluşmada oldukça dostça tavırlar sergiledi. Omuzu ve belinde problem olduğu öne sürülen Putin’in son derece sağlıklı olduğu da görüldü.
Erdoğan ve Putin, bugüne değin 30 defa bir araya gelmişti.
RUS SÖZCÜ TÜRKÇE KONUŞTU
ÖTE YANDAN, içeride mülâkat sürerken Kremlin Sarayı Sözcüsü Dmitry Peskov, Rus basınını bilgilendirmek için dışarıya çıktı. Türk gazetecilerin İngilizce soruları üzerine Sözcü Peskov, Türkçe yanıtlar verdi. Türkiye’nin Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın gitmesini istediğini bildiren Peskov, “Eğer Esad giderse on binlerce olan mülteci sayısı yüzbinleri aşar” dedi.
NATO’nun sınıra yerleştireceği Patriot füzelerine Rusya’nın karşı olduğunu yineleyen Sözcü, “Patriotlardan rahatsızız” diye konuştu. Kremlin Sarayı Sözcüsü Peskov, “Türkiye’nin muhalefeti birleştirmek gücü varsa, niçin olmasın” dedi.
PROTESTOCULAR GÖZALTINA ALINDI
Kendilerini ”Çerkes Hakları İnisiyatifi” üyesi olarak tanıtan ve Dolmabahçe’deki Başbakanlık Ofisi önündeRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin karşıtı yorumlama yapan 3 birey gözaltına alındı.

1 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: