Başkan Erdoğan’dan kritik tapu uyarısı!

  Güncel Haberler    30 Mart 2019
Yorum Yok

Başkan Erdoğan'dan kritik tapu uyarısı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sarıyer’de düzenlenen mitinge katılarak vatandaşlara seslendi. Erdoğan, “CHP kimlerle ortaklık yapıyor. 4’lü mekanizma. Şimdi bu 4’lü mekanizmaya gelin pazar günü Osmanlı tokadını sandıklarda atalım. Bir bayan çıkıyor diyor ki biz sırtımızı YPG’ye dayadık. PYD’ye dayadık. Be bayan biz de sırtımızı milletimize ve Allah’ımıza dayadık. Şuanda Sarıyer’i 5 yıldır idare eden zihniyet bunlar yok mi? Bu CHP bunlardan ayrı mı? Bunlarla zaten el ele omuz omuza dolayısıyla bizim bu oyunu bozmamız lüzumlu. Pazar günü bu işin gidişini değiştirelim. Seçimden daha sonra olur ya bu pati kazanırsa CHP’nin İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyelerine benzeyen başkanlar atayacak mı eğer öyleyse bunların kim olduğunu kavramak bu şehirde yaşayan insanların hakkı değil mi?” biçiminde konuştu.

“SARIYER’DE O KADAR ÇOK PROJE HAYATA GEÇTİ, BUNLARDAN EN ÖNEMLİSİ İMAR DEĞİŞİKLİĞİ”

Belediyelerin tapu sorunu çözemeyeceğini bildiren Erdoğan, “Sarıyer’de öyle çok proje hayata geçti. Bunlardan en önemlisi imar değişikliği. Bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanıma talimatım var. Şunu da bilin, sizi aldatabilirler, bir belediye tapu sorunu çözemez. Tapu Kadastro Müdürlüğü Çevre Şehircilik Bakanına bağlı, bana alt bana, oraya değil. Bunlar kazanç size biz tapu dağıtacağız der. Tapu kadastro müdürlüğü nereye ast sana mı bağlı. Çevre Şehircilik Bakanlığına bağlı. Biz burada alt inşa çalışmalarını yaptık. Seçimden sonrada bir taraftan Binali Şimşek bey bir taraftan da Salih Bayraktar bey ve Ankara’dan da biz el ele vereceğiz bu sorunlarını bitireceğiz. Sarıyer’i kalkındıran ne kadar yatırım varsa hepsinin aşağıda bakanlıklarımızın ve Büyükşehir Belediyemizin imzası vardır” ifadelerini kullandı. 

Sarıyer ile ilgili projelerini anlatan Erdoğan, “Tarabya sahil düzenlemesine başladık, Sarıyer Caddesinde yayalara ait alanı düzenlemelerine devam ediyoruz. Baltalimanı biyolojik su temizleme tesisinin yapımına başladık.

Metin Oktay Spor salonun inşası sürüyor. Yeni dönemde, Rumeli Feneri, Balıkçı köyü, Garipçe Köyü balıkçı barınağına modern usül ve imkanlarla balık avlayan balıkçılar için ürünlerini satabilecekleri bir pazar kuruyoruz. Garipçe köyünde yeni bir rıhtım yapı edeceğiz. Sarıyer’in trafiğini 4 yeni tünel ile rahatlatacağız. İlçemizde 24 farklı noktada toplam 6 bin 600 vasıta kapasiteli otoparklar yapacağız. Sarıyer’e toplamda 61 kilometrelik bisiklet yolu yapı edecek, akıllı bisiklet sistemi ile de bisiklet nakliye ve park etme sorunun ortadan kaldıracağız.

Hacıosman aktarma merkezi ile vatandaşımıza daha çabuk erişim imkanı sunacağız. Sarıyer Kilyos koridoru 13 kilometre her tarafında uzanacak. Beşiktaş Sarıyer koridoru ise Yıldız korusundan başlayarak Atatürk Arboretumu’na kadar sonlanacaktır. İçinde bitkibilimsel bahçesi konferans salonu ve değişik sosyal tesislerin olacağı tabiat bilimleri bahçesini Sarıyer’e kazandıracağız. Sarıyer’de bununla beraber bir Insanlar kıraathanesi inşa edeceğiz” diye konuştu.

“TAPU MESELESİNİ BİZ ÇÖZERİZ. O BUNU YAPAMAZ FAKAT YALAN SÖYLER”

Sarıyer’de yaşanan tapu sorunuyla ilgili, Erdoğan şunları kaydetti: 

“Tapu meselesini biz çözeriz. O bunu yapamaz fakat yalan söyler. Niçin patronu da palavracı da o yüzden. Bana ve aileme de bunu yaptı. Man Adalarında bizim paramız varmış. Çıktı mecliste sallıyor kağıtları. Davayı açtı. Ne oldu sonradan. 2 buçuk milyona mahkum oldu. Hemen istinaf mahkemesinde istinaf mahkemesi de kararı verdiği anda 2 buçuk milyonu alacağım. alınca ben de bunu Mehmetçik vakfına hibe edeceğim. Çünkü bir nasihatte bay Kemal’e oradan vereyim.”  

44 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.