30 Aralık 2018 Yatırım 0

Nüfusumuzda her geçen gün düşen doğum oranları ülke nüfusumuzun gelecek yıllarda tehlikeye girmesine niçin olacağından dolayı hükümetin bu alanda uyguladığı politikalar ger geçen gün farklılık göstermeye devam ediyor. Özellikle evlenecek olan nesillere uygulanan politikaların her geçen gün artarak devam etmesi beraberinde yeni kampanyaların ortaya çıkmasına niçin olmaktadır.

Banka Çeyiz Hesabı Nedir?

Bankaların her geçen gün yeni kampanyalar ile karşımıza çıkması beraberinde birçok sorunun oluşmasına neden olmaktadır. Bu konuda uzun zamandır bankaların evlenecek olan kişiler sunduğu kampanyalar uyarı çekmeye devam ediyor.

Banka çeyiz hesabı evlenecek olan çiftlere sunulan ve devlet tarafından desteklenen bir kampanya olarak dikkat çekiyor. Bilhassa 24 yaşına dek kriterin bulunduğu bu kampanyadan adet edinmek isteyenlerin birincil yapması gereken devletin belirlediği bankalara en geç 24 yaşına değin 3 süre ile para yatıran kişilerin faydalanabileceği bir hizmet olarak sunulmaktadır.  Başvuruyu yaptığınız bankadan sizlere bahşedilen bu kampanya hesaplarının sürekli olarak güncel olması gerekmektedir.

Devletin biriktirdiğiniz paranın 3 katı değin sizlere edilgen ve geri ödemesiz yardım vereceği bu hizmetten muamele etmek için bankalara Banka Çeyiz Hesabı açtırmanız gerekecektir. az kalsın bütün bankalar ise müşterilerine çeyiz hesabı sunmaktadırlar. Çeyiz hesabı başlatmak isteyenlerin en çok tercih ettiği bankalar ise çoğunlukla devlet bankaları olmaktadır. Ama özel bankaların birçoğu da bu konuda hesap açacak olan müşterilerine hizmet vermektedirler.

Post Views: 1
Banka Çeyiz HesabıÇeyiz HesabıÇeyiz Hesabı açtırma

Aynı İçerikler

Ekonomi

Çeyiz Hesaplarında 51 Milyon TL Birikti!

2 Haziran 2018 Ekonomi 0

Hesaplarda biriken miktar ise şubat dönemi itibariyle 133 milyon TL seviyesine çıktı. Başvuru Formu dahilinde konut hesaplarında toplamda 82 milyon TL, çeyiz hesaplarında ise 51 milyon TL birikim oldu. …

Yatırım

Evleneceklere Özel Mevduatlı Çeyiz Hesabı Yapı Kredi’de!

14 Şubat 2017 Yatırım 0

Evlilik telaşını en üye indirgemek isteyenlere özel çözüm, Yapı Kredi Bankası’nda. Türk Lirası cinsinden açabileceğiniz Çeyiz Hesabı ile birlikte, yüzde 20’ye değin devlet desteği doğruca birikimlerinizi katlayabilirsiniz. …

Yatırım

Nikah Planı Yapanlara Müjdeli Haber: 55.000 TL Hibe!

17 Şubat 2018 Yatırım 0

Yeni evlenecek olan çiftler için vadeli mevduat hesabı ve ev hesabı için oldukça avantajlı seçenekler geliyor. …

Yorumunuzu Yazın

Cevabı iptal et

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum

İsim*

E-posta*

Web sitesi