Bakanlar yeni yılı öğrenci yurdunda karşıladı

  Sağlık ve Yaşam    15 Ocak 2019
Yorum Yok

Bakanlar yeni yılı öğrenci yurdunda karşıladı

İran’ın güneyinde, Basra Körfezi’nde bulunan Kiş Adası’ndaki izleyiciler, dovüş sanatları uzmanı, ünlü oyuncu Jackie Chan’i bir fahişeyle cinsel ilişkiye girerken belirten sahne, IRIB’in lokal kanalında yayınlanınca şoke oldular.

İran’da normalde kadın ve erkeklerin el sıkışması bile televizyonda gösterilmiyor.

Bir izleyicinin televizyonda yayınlanan seks sahnesini internette paylaşmasının arkasından, yetkililerden hemencecik tepki geldi.

Sözde resmi ISNA Haber Ajansı’na tarafından “Kiş İRİB’in gösterdiği Jackie Chan’in filmindeki ahlaksız sahnelerin klipleri sosyal medyada görülüyor.” denildi.

Haberde hem, “Bu sahneler IRIB’in prensiplerine adamakıllı tutarsız ve IRIB’in Kiş’teki bir takım çalışanlarının işten kovulmasına neden oldu. Kovulanlara IRIB’ın Kiş’teki Genel Müdürü de dahil.” ifadeleri yer aldı.

sosyal ağ kullanıcılarından tepki

Sosyal medyada ise bir takım İranlı kullanıcılar karara sert karşı çıktı ve geçen hafta Tahran’daki Azad Üniversitesi’nde okuyan 10 öğrencinin öldüğü trafik kazası sebebiyle hiç kimsenin kovulmadığına uyarı çekildi.

Bir Twitter kullanıcısı “Otobüsler devriliyor, uçaklar düşüyor, gemiler batıyor, kimse kovulmuyor…Jackie Chan’ın birkaç saniyelik sevişme sahnesi IRIB’de gösterilince o bölümdeki herkes işten kovuluyor.” dedi.

IRIB Televizyonu’nun sabah programı sunucusu Reza Raşidpur da, IRIB Chan’in filmde fahişeyi oynayan aktörle evli olduğunu söyleyen bir altyazı koymuş olsaydı, bütün bu tartışmanın yaşanmayabileceğini söyleyerek şaka yaptı.

Raşidpur geçen hafta IRIB’ın ekranda el ele tutuşan bir çiftin evli olduğunu söyleyen bir altyazı koymasına atıfta bulundu. (BBC Türkçe)

11 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.