Bakan uyardı! Deneyimi olmayan yapmasın

  Güncel Haberler    13 Mart 2019
Yorum Yok

Bakan uyardı! Deneyimi olmayan yapmasın

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Le Negresco Otel’de düzenlenen yemek yemek öncesinde yaptığı konuşmada, hiçbir vatandaşın yer sarsıntısı riski altında yaşamasını istemediklerini, bu doğrultuda inşaat sektöründe kararlı şekilde yola devam ettiklerini belirtti.
 
Beton kalitesinin çiple peşine düşüp takip edildiğini aktaran Kurum, şöyle devam etti:
 
“Beton kalitesini, nerede ne zaman dökülmüş, bundan 20 sene sonra da o bilgiyi alabileceğimiz, erişebileceğimiz bir sistem haline getirdik. Mesela Kartal’da yıkılan apartmanın beton kalitesini bugünden itibaren peşine düşüp takip ediyor olabileceğiz. Daha oraya gitmeden herhangi bir depremde ya da muhtemel bir kazada, olay yerine gitmeden dahi dijital ortamda o betonun kalitesinin bilgisini alabileceğiz.”
 
Emlak Bankasını her tarafta faaliyete geçirdiklerini gösteren Kurum, bankanın hem şehirsel dönüşüm sürecine destek olacağını hem de ithal edilen ürünlerin Türkiye’de üretilmesini sağlayacak fabrikaların açılmasına maddi takviye sağlayacağını ifade etti.
 
“HEDEF 250 BİN EV YERINE GETIRMEK”
 
Bakan Kurum, “Müteahhitlerimizi sınıflandırdık, o sınıflar çerçevesinde bundan böyle herkes yapabildiği, teknik deneyimi neyse o deneyim çerçevesinde meslek yapsın istiyoruz. Hiçbir deneyimi olmayan firma gidip, 3-5 bin konut yapmasın. Eğer daha önce yaptıysa evet yapsın ama yapmadıysa da ilk önce ufak işlerle başlayıp oradan yürümesinde üstünlük var diye düşünüyoruz. Buna ilişkin düzenlemeyi yaptık.” diye konuştu.
 
TOKİ göre 67 ilde yapılan 50 bin konut projesine önemli uygulama olduğunu anlatan Kurum, “Tatbik 86 bine ulaştı. 2023 yılı hedefimiz, 250 bin konut gerçekleştirmek.” dedi.
 

 

 

KAYNAK: AA
445 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.