Bakan Soylu konuştu, 3 CHP’li istifa etti

  Güncel Haberler    18 Mart 2019
Yorum Yok

Bakan Soylu konuştu, 3 CHP'li istifa etti

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, yaklaşan 31 Mart yerel seçimleri öncesinde ziyaret ettiği İzmir’in Bayraklı ilçesinde yaptığı konuşmada, CHP’nin belediye meclis üyesi adayları aralarında PKK’lı isimlerin bulunduğunu söyledi.

Bu açıklamadan sonradan CHP’nin il, ilçe yöneticileriyle Bayraklı Belediye Başkan Adayı Serdar Sandal’ın tanımlama yapmamasına tepki gsöteren CHP’li üç belediyle meclis üyesi, partilerinden istifa etti. İstifacılardan Meclis Üyesi Şeref Balbay, “Yöneticiler ve aday, gürültüsüz kalarak kabullendiler. Böyle bir kabullenmeyi biz kabullenmedik” dedi.

 

 

31 Mart yerel tercih çalışmaları dahilinde geçen 11 Mart’ta İzmir’in Bayraklı ilçesinde miting yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuşmasında CHP’nin Bayraklı Belediye Meclis üye namzet listesinde PKK’lı isimlerin de bulunduğunu ileri sürdü. Süleyman Soylu’nun bu açıklamasına CHP’li yöneticilerden cevap gelmemesi partide istifalara niçin oldu. CHP’li belediye meclis üyeleri Şeref Balbay, Mustafa Karaman ve Ali Şenay 13 Mart’ta partilerinden istifa etti. İstifacı üyeler, namına izah etme yapan Haysiyet Balbay, şunları söyledi:

“İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade mitingde CHP listelerinde PKK namına para toplamış, içeride yatmış isimler olduğunu söyledi. PKK ile meslek birliği yapılıyor iddiasına karşılık ne ilçe başkanı, ne il başkanı ne de belediye başkan adayı cevap vermedi. Biz de buna tepki olsun diye partiden istifa ettik. Bizi istifa ettikten daha sonra arayanlar oldu. Oysa bizi aramaları yok, iddialara kamuoyu önünde yanıt vermeleri gerekirdi. Gürültüsüz kalarak kabullendiler. Böyle bir kabullenmeyi biz kabullenmedik.”

 

 

10 okunma  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.